Karate. Polish Open w Bielsku-Białej. Maja Kolanowska i Michał Florczak stanęli na podium największego turnieju w Polsce

archiwum PKK Pleszew
Dwa medale wywalczyli pleszewscy karatecy podczas turnieju Polish Open w Bielsku Białej. Na podium stanęli: Maja Kolanowska i Michał Florczak.

Dwa medale pleszewskich karateków w Bielsku Białej

Polish Open w Bielsku Białej to największy turnieju karate rozgrywany na terenie Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział 196 klubów. W rywalizacji uczestniczyło 1300 zawodników z 31 państw. W tym gronie znalazła się 9-osobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate. W klasyfikacji medalowej nasza drużyna zajęła 58. miejsce.

Na podium stanęło dwoje podopiecznych trener Bartłomieja Sołtysiaka. Najmłodsza zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate Maja Kolanowska w pięknym stylu sięgnęła po srebrny medal w kumite dziewcząt w kategorii U-14, w wadze do 40 kg. Nasza reprezentantka wygrała 4 walki i dopiero w finale nieznacznie uległa Słowaczce Natalii Krancovej. Michał Florczak w konkurencji kumite juniorów (-76 kg) wygrał 5 walk i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Punktowane 7. miejsce zajął jeszcze Jan Podolski w kumite U-14 do 50 kg.

W turnieju wzięli udział także: Julia Grzelak (kumite juniorek, -48 kg), Dawid Wojtczak (kumite młodzików, +50 kg), Jędrzej Becker (kumite młodzików, +50 kg), Kacper Joachimiak (kumite kadetów, -52 kg), Aleksandra Rataj (kumite młodziczek, +50 kg oraz kadetek, -54 kg) i Paweł Spychalski (kumite juniorów, +76 kg).

- Dziękuję Piotrowi Godlewskiemu i Tomaszowi Kolanowskiemu za pomoc i opiekę nad zawodnikami PKK Pleszew w czasie wyjazdu na Polish Open, a także za transport firmie Piotr Becker Mechanika Pojazdowa z Pleszewa - mówi Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karete.