Karate Pleszew. Podwójny sukces Waldemara Sadowskiego!

Karate Pleszew
Karate Pleszew Józef Sołtysiak
Karate Pleszew. Złoty i brązowy medal na XIV Euroepan Cuprum Cup Legnica 2013 zdobył Waldemar Sadowski!

Karate Pleszew. W Legnicy rozegrany został po raz czternasty Międzynarodowy Turniej Karate European Cuprum Cup 2013. W zawodach startowało 330 zawodników z trzydziestu klubów, w tym dziesięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Waldemar Sadowski, Dawid Sobkowiak, Jakub i Adam Konowalczykowie, Kacper Vogt, Maciej Śmigielski, Patryk Fimiak, Dawid Szymura, Jan Szkudlarek oraz Krystian Żuchowski.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Nasi reprezentanci zdobyli tym razem osiem medali. Największą medalową niespodzianką okazał się występ najstarszego zawodnika z Pleszewskiego Klubu Karate Waldemara Sadowskiego. Waldemar Sadowski trenuje karate dopiero od 3 lat pod bacznym okiem braci Sołtysiaków, choć sztuki walki tego zawodnika nie są mu obce, w przeszłości bowiem trenował przez kilkanaście lat zapasy i boks. Sadowski postarał się o złoty medal w konkurencji kumite seniorów Masters powyżej 35 lat. W finale pokonał przez dyskwalifikację 8-0 Macieja Maciejewskiego Atemi Bielsko Biała. Drugi medal „tylko” brązowy Sadowski wywalczył w konkurencji kumite seniorów -84kg.
Bardzo dobry występ zanotował również drugi złoty medalista Adam Konowalczyk, który w finale konkurencji juniorów kumie -68 kg pokonał 8-1 Bartłomieja Kulę z AZS UP Wrocław. Trzeci złoty krążek wywalczył Kacper Vogt, który w finale 4-0 pokonał w konkurencji kumite młodzików -50kg Mikołaja Dobrzyńskiego Atemi Bielsko Biała. Czwarty złoty medal przypadł w udziale Dawidowi Sobkowiakowi, który w finale wygrał 4-1 z Pawłem Kowalskim z Yamabushi Bydgoszcz.
Srebrny medal wywalczył Jan Szkudlarek, który w finale uległ Piotrowi Słocie Budokan Wrocław. Walka finałowa była bardzo zacięta i wzbudziła wiele emocji. Finałowy pojedynek był bardzo udanym występem Szkudlarka, który walczył bardzo widowiskowo! Drugi srebrny medal wywalczył Jakub Konowalczyk w konkurencji kumite młodzików -45kg. Z kolei brązowy medal wywalczył w konkurencji kumite kadetów -70kg Dawid Szymura.
Odnotujmy, że był to ostatni sprawdzian reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate przed Mistrzostwami Świata Karate Fudokan, na które zakwalifikowało się dzisięciro pleszewian.
Kwalifikację na Mistrzostwa Świata Karate Fudokan w Wałczu w dniach 29.11-01.12.2013 uzyskali: Kacper Vogt złoty medalista Pucharu Europy Dzieci Caorle Włochy, Filip Vogt zloty medalista Mistrzostw Europy Karate Fudokan, Barbara Sadowska srebra medalistka Mistrzostw Europy we Włoszech, Dawid Szymura brązowy medalista Mistrzostw Polski Karate Fudokan w Warszawie 2013, Emil Szkudlarek srebrny medalista Mistrzostw Polski Warszawa 2013, Jan Szkudlarek brązowy medalista Mistrzostw Polski w Warszawie, Maciej Śmigielski srebrny medalista Mistrzostw Polski Warszawa 2013, Krystian Żuchowski srebrny medalista Mistrzostw Polski w Warszawie, Maciej Drążewski złoty medalista Mistrzostw Polski i Europy, Tomasz Sołtysiak złoty medalista Mistrzostw Polski i Europy.