Karate: Mistrzostwa Polski Karate WKF

RED
Karate
Karate Pleszewski Klub Karate
Karate. Znakomity występ zanotowali wychowankowie braci Sołtysiaków na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Legnicy.

Rewelacyjny występ reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski Karate WKF 25.10.2014 Legnica.
6 medali mistrzostw Polski ( 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale)

Mistrzostwa Polski Karate WKF

W sobotę 25 października odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF, na których reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli 6 medale w tym 2 złote Filipa Vogta w kumite juniorów młodszych -63kg oraz Maciej Drążewski w kumite młodzieżowców -67 kg.
Srebrne medale wywalczyli Maciej Śmigielski w kumite juniorów młodszych -63kg oraz drużyna PKKK w kumite drużynowym w składzie Maciej Smigielski, Emil Szkudlarek, Filip Vogt i Dawid Szymura.
Medale brązowe Emil Szkudlarek w kumite juniorów młodszych -70kg i Dawid Szymura w kumite +70kg. Piatę punktowane miejsce zajęła Barbara Sadowska w kumite juniorek młodszych +54kg.
W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 48 klubów w tym 12 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate: Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Filip Vogt, Patryk Fimiak, Jan Szkudlarek, Maciej Śmigielski, Emil Szkudlarek , Dawid Szymura , Mateusz Bonusiaki. Gracjan Garsztka i Barbara Sadowska.
Bardzo udanym występem zakończył swój udział w kumite ind. Filip Vogt, który wywalczył tytuł mistrza Polski. W finale pokonał swojego kolegę klubowego Macieja Śmigielskiego.
Drugi tytuł mistrza Polski wywalczył Maciej Drążewski w kumite młodzieżowców -67kg. Maciej potwierdził swój prymat w Polsce podobnie jak Filip Vogt.
Brązowy medal w kumite juniorów młodszych +70 kg wywalczył Dawid Szymura, który po długiej przerwie związanej kontuzj powraca do formy co potwierdził zdobyciem medalu. Drugi medal brązowy w kumite -+70kg wywalczył Emil Szkudlarek potwierdzając swoje aspiracje do grona ja lepszych zawodników w kumite w Polsce.
Dużym sukcesem zakończyła swój występ na mistrzostwach Polski Barbara Sadowska, która zajęła w kumite +54kg punktowane piąte miejsce. W walce o brązowy medal uległa nieznacznie przez wskazanie sędziowskie 3-2. Jest to dla sadowskiej szczególny sukces po długiej przerwie spowodowanej chorobą.
Dużym sukcesem zakończyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate rywalizację w kumite drużynowym juniorów młodszych zdobywając tytuł drużynowego wice mistrza drużynowego Polski ulegając nieznacznie w finale małymi punktami Harasuto Łódź. Łodzianie zrewanżowali się PKK Pleszew za ubiegłoroczną porażkę w finale.
Pleszewianie swoja postawą sportową potwierdzili przynależność do najlepszych klubów w Polsce.
Trzeba wiedzieć, że federacja WKF (World Karate Federation) jest największą organizacją karate na świecie i jedyną w tej dyscyplinie zrzeszoną w MKOl.-u. Karate WKF to także ważny punkt programu, gdy chodzi o World Games oraz Igrzyska Europejskie, których pierwsza edycja za rok w Baku (Azerbejdżan). Za dwa tygodnie w niemieckiej Bremie odbędą się 5-dniowe mistrzostwa świata karate WKF seniorów. Zgłosiło się 140 państw, bilety już wyprzedane. Z naszego klubu powołanie otrzymał Maciej Drążewski.
Wyniki na Mistrzostwach Polski Karate Juniorów Młodszych to wspaniałe podsumowanie startów w 2014 roku Pleszewskiego Klubu Karate, przygotowania trenerów Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków nie poszły na marne zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu postarali się o rekordową ilość 51pkt .
W przyszłym roku wszystkich sympatyków karate zapraszamy na Mistrzostwa Polski Karate do Pleszewa. Zawody odbędą się 24 października na nowo wybudowanej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych nr 3..