Karate: Dziewięć medali pleszewskich zawodników

RED
Dziesięciu reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w III Otwartym Turnieju Karate WKF Yamabushi CUP. Nasi reprezentanci zdobyli 9 medali w tym pięć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe medale

Pleszewski Klub Karate

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z 18 klubów. Pleszewski Klub reprezentowali: Maksymilian Sadowski, Michał Florczak, Julia Grzelak, Dominik Tarnawski, Michał Szymoniak, Kacper Vogt, Filip Vogt, Maciej Śmigielski, Gracjan Garsztka, Jan Szkudlarek. Pleszewski Klub Karate zajął 4 miejsce w klasyfikacji medalowej ustępując tylko gospodarzowi zawodów Yamabushi Bydgoszcz, Bushi-do Bydgoszcz oraz Gokken Gdynia.

- Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Szymoniak który sięgnął po złoty medal po wygraniu 3 walk w finale pokonał reprezentanta Bushido Bydgoszcz 1-0. - mówi prezes PKK Józef Sołtysiak