Karate: Cztery medale na Polish Open w Bielsku Białej

red
Pleszewski Klub Karate w Bielsku Białej
Pleszewski Klub Karate w Bielsku Białej PKK
Podczas prestiżowego Polish Open X International Karate Grand Prix w Bielsku Białej pleszewscy karatecy zdobyli 4 medale. Nie obyło się bez dużych emocji i dyskwalifikacji Kacpra Vogta w pojedynku półfinałowym

Karatecy z czterema medalami

Do Bielska – Białej przyjechali karatecy z całego świata, żeby rywalizować w najbardziej prestiżowym turnieju Karate WKF w Polsce – POLISH OPEN. Na starcie stanęła rekordowa w historii naszego kraju liczba zawodników reprezentujących 31 państw z Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Europy. Na 8 tatami można było podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi i odległej Dominikany. Nie zabrakło również reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate, która wystąpiła w składzie: Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak, Jakub Konowalczyk, Michał Florczak, Dominik Tarnawski, Filip Vogt, Konrad Tanaś, Maciej Śmigielski, Adam Konowalczyk oraz dwoje seniorów: Tomasz Sołtysiak i Maciej Drążewski.

Karatecy z Pleszewa wywalczyli 4 medale w tym 2 srebrne i 2 brązowe oraz kilka punktowanych miejsc. W klasyfikacji generalnej klub zajął 52 miejsce na 146 startujące w tym turnieju. - Był to kolejny udany sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które zostaną rozegrane w Białymstoku w dniach 14-16 października 2016 - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Po brązowe medale sięgnęli: Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak. - Bardzo dużo emocji przyniósł nam przede wszystkim pojedynek półfinałowy Kacpra Vogta z Duńczykiem Christoferem Nielsenem. W 8 sekundzie walki Duńczyk po zwarciu osunął się na mate. Lekarze orzekli brak możliwości dalszej walki Nielsena. W takiej sytuacji sędziowie podjęli kontrowersyjną decyzję dyskwalifikacji Kacpra Vogta. Pleszewski Klub Karate złożył protest, który po długiej analizie taśm video został odrzucony. Kacprowi Vogtowi zostało tylko walka w małym finale o brązowy medal, który wywalczył w dobrym stylu - dodaje Józef Sołtysiak

Z kolei Filip Vogt stoczył pięć walk. W półfinale Filip w bardzo dobrym stylu pokonał 5-0 reprezentanta Anglii. W finale uległ Duńczykowi Kevinovi Hummerowi przez wskazanie sędziowskie.

Srebrny medal w kumite drużynowym wywalczyły kadetki w składzie: Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz i Polina Hurenko.

Jak informuje Józef Sołtysiak w dniach 4-7 października na zaproszenie Pleszewskiego Klubu Karate gościł w mieście znany i ceniony zawodnik oraz trener z Ukrainy Rudik Sagrunov, który przeprowadził specjalne treningi w celu przygotowania naszych reprezentantów do zbliżających się Mistrzostw Polski Karate.