Karate. Brązowy medal Filipa Vogta

Irena Kuczyńska
Filip Vogt z trenerem
Filip Vogt - podopieczny Pleszewskiego Klubu Karate przywiózł z Mistrzostw Polski brąz. Po medal sięgnął w konkurencji kumie juniorów młodszych. Stoczył pięć walk, w tym cztery zwycięskie. W półfinale spotkał się z jednym z najlepszych zawodników w tej konkurencji.

Mistrzostwa Polski odbyły się na hali widowiskowo-sportowej w Murowanej Goślinie koło Poznania w niedzielę 21 października. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z 49 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowało czterech karateków.
Bardzo dobry występ zanotował Filip Vogt, który w konkurencji kumite juniorów młodszych -52kg sięgnął po brązowy medal. Vogt stoczył 5 walk, w tym 4 zwycięskie. Filip Vogt w pierwszej walce pokonał przed czasem 8-0 Szymona Bieluszczyka z BKK Białystok. W drugiej pokonał 6-2 Kacpra Kwiatkowskiego z Bodaikan Szczecin.

W ćwierćfinale pokonał w stosunku 6-0 Nataniela Gębieckiego z Dojo Toruń. W walce półfinałowej spotkał się z jednym z najlepszych zawodników w tej konkurencji w Polsce - Damianem Gałązką z Harasuto Łódź. Walka była bardzo zacięta, ale nasz reprezentant uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Łodzi 4-0. Damian Gałązka jest w rankingach Polskiego Związku Karate liderem i był faworytem tej konkurencji, co udowodnił zwycięstwem i sięgnięciem po tytuł mistrza Polski w finale. W walce repasażowej Filip Vogt gładko pokonał w stosunku 9-2 Jana Sieradzkiego z Budokan Wrocław i tym samym zdobył 4 pkt. we współzawodnictwie PFSM.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Pozostali nasi zawodnicy Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk i Maciej Drążewski odpali w eliminacjach. Jednak po raz pierwszy na mistrzostwach Polski Maciej Drążewski wystąpił w kategorii U21 -68 i po pechowej przegranej z Mateuszem 3-2 prowadząc 0-2 odpadł w eliminacjach. W 2012 zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli łącznie 28 punktów we współzawodnictwie PFSM