Kacper Vogt wywalczył piąte miejsce na Turnieju Kwalifikacyjnym do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w chorwackim Umag

RED
W chorwackim Umag odbył się pierwszy w historii karate, Turniej Kwalifikacyjny do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018. W trakcie dwóch dni zawodów zostały wyłonione osoby, które jako pierwsze będą rywalizować o historyczne medale Igrzysk Olimpijskich w Karate. W tym gronie zabrakło jednak reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate

Powody do zadowolenia może mieć jedynie Kacper Vogt, który zakończył udział w kwalifikacjach olimpijskich do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Argentynie na piątym miejscu.

W swoim pierwszym występie reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate wygrał walkę w I rundzie z reprezentantem Botswany Mohammedem Ali Husain'em 2-0. W kolejnej rundzie uległ jednak reprezentantowi Węgier Danielowi Pinterowi 1-3.

Podczas drugiego turnieju pojawiła się ogromna szansa na uzyskanie dobrego rezultatu przez Kacpra Vogta. Pleszewianin nie zawiódł. W pierwszej rundzie Kacper Vogt miał wolny los. W drugiej pokonał reprezentanta Czech Filipa Cernika pierwszą techniką "senshu". W trzeciej rundzie pokonał reprezentanta Ukrainy Oleksandra Zlobina 2-1. Czwarta runda decydowała bezpośrednio o wejście w strefę medalową. Na tym etapie reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate spotkał się z późniejszym zwycięzcą turnieju wicemistrzem świata Marokańczykiem Ech-Chaabi Nabil. - Przez cała walkę przeważał Kacper. Mimo to walka zakończyła się remisem. Karateka miał dużą szanse na wygraną, ale sędziowie zadecydowali inaczej. Wskazali 3-2 dla Marokańczyka, który wywalczył kwalifikacje olimpijską. Kacper Vogt ostatecznie zajął bardzo wysokie 5 miejsce - tłumaczy Józef Sołtysiak i dodaje, że tylko wygrana dawała bezpośrednia kwalifikacje olimpijską.

W eliminacjach olimpijskich wzięła również udział Marta Michalewicz. W pierwszym turnieju przegrała z późniejszą srebrną medalistką Mobiną Heydariozomcheloe z Iranu, a w drugim turnieju uległa reprezentantce Holandii 0-7.

W odróżnieniu od Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w Argentynie będą rywalizować zawodnicy w wieku 16 – 17 lat (urodzeni między 1 stycznia 2001 roku, a 31 grudnia 2002 roku) w 3 kategoriach wagowych kumite z podziałem na płeć. Karate będzie reprezentować 48 zawodników z całego Świata (8 zawodników w każdej kategorii).