International Wrocław Open Karate Adidas Cup. Pleszewscy zawodnicy siedem razy stawali na podium

28 listopada 2020 r. odbyły się zawody International Wrocław Open Karate Adidas Cup. W zmaganiach wzięło udział ponad 300 zawodników z 38 klubów z Polski i Czech.

W stawce nie mogło zabraknąć zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli 7 "krążków", dzięki czemu klub uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej wrocławskiego turnieju. Najwięcej powodów do radości mieli Jan Podolski (kumite chłopców U14 -50 kg) oraz Michał Florczak (kumite juniorów U18 -68 kg), którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Srebrne medale wywalczyli:

• Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U12 -35 kg i kumite dziewcząt U14 -42 kg;
  • Dawid Wojtczak - kumite chłopców U14 -45 kg.

Brązowe "krążki" zdobyli:

• Stanisław Pestka – kumite U16 -63 kg;
  • Dawid Sobkowiak - kumite juniorów U18 +76 kg.

Na 5. miejscu zawody ukończyły: Aleksandra Rataj (kumite dziewcząt U14 -47 kg) i Wiktoria Jopek (kumite dziewcząt U14 -47 kg).