Horror z happy endem! Kosz Pleszew wygrał w Międzychodzie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wróblewski
Wrócili z dalekiej podróży. KS Kosz Pleszew przegrywał w Międzychodzie już 21 punktami, ale zdołał odrobić straty i wygrał spotkanie 88:87.

Sobotni mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W zespole Marcina Chodkiewicza prym wiedli Damian Szymczak, Jakub Nowak i Jakub Simon. W efekcie po dwóch kwartach Sokół prowadził 55:34. Po przerwie Kosz pokazał drugie, zdecydowanie lepsze oblicze. W trzeciej części meczu zniwelował straty do 11 oczek. W czwartej kwarcie podopieczni Alana Urbaniaka kontynuowali pogoń i na niespełna minutę przed końcem tracili do gospodarzy zaledwie punkt. Koszykarze Sokoła mogli rozstrzygnąć losy meczu, ale najpierw Szymczak nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, a po chwili przy rzucie za trzy pomylił się Nowak. Pleszewianie stanęli przed szansą wygrania spotkania i skwapliwie z niej skorzystali. Decydujące punkty po szybkim ataku zdobył Mikołaj Serbakowski. Gospodarze mieli jeszcze kilkanaście sekund na odpowiedź, ale Szymczak został zatrzymany przez pleszewską obronę i drużyna Alana Urbaniaka mogła cieszyć się z sukcesu.

Kosz po 18 spotkaniach z dorobkiem 31 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D II ligi. Sokół, który ma oczko mniej, jest 3. W najbliższą sobotę, po serii wyjazdowych meczów, drużyna Alana Urbaniaka wraca do własnej hali. 13 lutego 2021 r. o 17.00 zmierzy się z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne.

MKS Sokół Międzychód - KS Kosz Pleszew 87:88

Najwięcej punktów dla MKS-u: Damian Szymczak (29 punktów), Jakub Nowak (17), Jakub Simon (16)

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (12), Mikołaj Serbakowski (11), Grzegorz Małecki (27), Przemysław Galewski (10), Krzysztof Spała (16), Patryk Marek (8), Mikołaj Spała (2), Szymon Rosik (2).

Horror w końcówce dla KS Kosz Pleszew. Sokół przegrywa drugi...