Historyczny sukces! Dawid Sobkowiak z brązowym medalem Mistrzostw Świata

red
Fantastyczna wiadomość dotarła do nas prosto z Santiago de Chile, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Karate WKF. Dawid Sobkowiak reprezentujący na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczył brązowy medal w kumite juniorów +76 kg.

Dawid Sobkowiak w pięknym stylu pokonał zawodników z Boliwii, Bułgarii i Chorwacji. W walce półfinałowej nieznacznie przegrał z reprezentantem gospodarzy, przez co trafił do repasaży, gdzie w pojedynku o brązowy medal pokonał zawodnika ze Słowacji. Sukces jest o tyle cenniejszy, że to pierwszy dla Polski medal w historii wywalczony w kategorii juniorów.

Brązowy medal reprezentanta Pleszewskiego Klubu Karate, to trzeci medal dla Polski w historii ich startów na Mistrzostwach Świata. Pierwszy w historii zdobył dwa lata temu Krzysztof Szewczyk z Olimpu Łódź w kumite juniorów młodszych -63 kg. Drugi medal na MŚ w Chile z najcenniejszego kruszcu wywalczył Dominik Dziuda w kumite juniorów młodszych -57kg zawodnik Olimpu Łódź.

Na Mistrzostwach Świata Karate WKFw Chile wystąpiło 3 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Dawid Sobkowiak kumite kumite juniorów +76kg, Kacper Vogt kumite U21-84kg zajął 11 miejsce oraz Filip Vogt kumite U21-75kg.

Rodzice Dawida oraz organizatorzy zbiórki finansowej chcieli wszystkim bardzo serdecznie i szczerze podziękować za przyłączenie do zrzutki, wsparcie finansowe oraz za wszystkie udostępniania. - Dzięki Waszej pomocy Dawid mógł wystartować w Mistrzostwach Świata w Chile, gdzie zdobył brązowy medal - podkreślają