Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hipokrates Wielkopolski 2016. Urszula Leszczyńska leczy pleszewian od pokoleń

PS
Hipokrates Wielkopolski 2016
Hipokrates Wielkopolski 2016 Sandra Perlińska
Od 30 z górą lat leczy pleszewian. Urszula Leszczyńska - lekarz rodzinny, pediatra w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” w Pleszewie została nominowana w plebiscycie ,,Głosu Wielkopolskiego’’ Wielkopolski Hipokrates 2016.

Hipokrates Wielkopolski 2016

Głosowanie! Hipokrates Wielkopolski 2016

Urszula Leszczyńska jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Plesze-wie. Lekarskiego fachu uczyła się na Akademii Medycznej w Poznaniu, którą ukończyła w 1982 r.. Pracę w Pleszewie, jeszcze w starej przychodni przy ul. Poznańskiej, rozpoczęła w 1985 r. I od tego czasu nie opuszcza swoich pacjentów. Leczy dorosłych i dzieci. Jej pierwsi pacjenci już przyprowadzają do pani doktor własne dzieci.

Jej zdaniem, to nie medycyna zmieniła się w ciągu tych 30 lat, ale pacjenci, którzy są coraz bardziej świadomi i mają wobec swoich lekarzy większe oczekiwania. Chociaż teraz częściej chorują niż kiedyś, to bardziej dbają o siebie i - jak mówi - chętniej chodzą do swojego lekarza.

Nie tylko przychodzą do przychodni, ale też dzwonią a nawet wysyłają zdjęcia z objawami chorób m.in. wysypki.- Pacjenci sprytnie wykorzystują postęp techniczny i to jest bardzo miłe - mówi lekarka. Ale nie tylko zachowanie pacjentów zmieniło się przez te lata. Zmieniły się też choroby.
Ostatnio popularna w naszym mieście jest ,,choroba bostońska’’, na którą chorują najmłodsi Pacjenci.

. - W praktyce lekarskiej spotykamy się z chorobami, które podczas studiów poznaliśmy tylko z książek - mówi Urszula Leszczyńska. Kiedyś najmłodsze dzieciaki tradycyjnie chorowały na ospę, świnkę i różyczkę, dziś wyeliminowały je szczepienia. Lekarka przekonuje , że trzeba dzieci szczepić. - Nie mam co do tego wątpliwości,
wręcz przeciwnie, nie rozumiem, dlaczego ludzie nie chcą szczepić dzieci - mówi. To dzięki szczepieniom, udało się wyeliminować tyle strasznych chorób, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziesiątkowały najmłodszych.

A jaki jest sposób na zdrowie? - Należy się hartować! - mówi lekarka . Czas na prawdziwą grypę w Polsce przychodzi dopiero w lutym i marcu. Dlatego już teraz należy się hartować. - Nawet wtedy, gdy jesteśmy chorzy, ale nie mamy podwyższonej temperatury, powinniśmy wychodzić na świeże powietrze. Spacer jest wskazany każdego dnia - mówi lekarz rodzinny.

Hipokrates

W plebiscycie Wielkopolski Hipokrates 2016, który ogłosił i realizuje ,,Głos Wielkopolski’’ zgłoszono kilkaset osób z całej Wielkopolski. Wśród nich są lekarze rodzinni, lekarze specjaliści, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, także z powiatu pleszewskiego.

Zwycięzcy pierwszego etapu (zakończy się on 30 listopada), z każdego powiatu, w każdej kategorii, awansują do wojewódzkiego finału (on potrwa od 2 do 14 grudnia) zachowując głosy zdobyte pierwszym etapie plebiscytu. Na laureatów czekają tytuły, statuetki i cenne nagrody.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto