Halowe Mistrzostwa Polski. Pleszewscy lekkoatleci ze złotym medalem w sztafecie MIX 4x400m

Damian Cieślak
Patrycja Kruchowska Wojcieszak
4 pleszewskich lekkoatletów wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, które w dniach 12-14 lutego 2021 r. odbyły się w Toruniu. Olga Czajka i Paweł Marzyński wywalczyli złoty medal w sztafecie MIX 4x400 metrów.

Do Torunia udała się 4-osobowa reprezentacja KS-u Stali Pleszew w składzie Olga Czajka, Paweł Marzyński, Jakub Kubasik i Dorian Grala. W Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w biegu na 600 metrów wystartował Jakub Kubasik. W swoim biegu eliminacyjnym zajął 5. miejsce z czasem 1:28.38 s. - To był lepszy czas od rekordu życiowego z otwartego stadionu. W klasyfikacji generalnej, w stawce z rywalami o rok starszymi, Jakub zajął 24. miejsce - relacjonuje trener Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.

W rywalizacji na 3000 m, ale w kategorii wiekowej U-20 wziął udział Dorian Grala. Reprezentant Stali w swoim biegu zajął 4., a w klasyfikacji generalnej 15. miejsce z czasem 9:07.60 s, który również jest lepszym wynikiem od rekordu życiowego z otwartego stadionu.

Indywidualnie swoich sił próbowała także Olga Czajka. W biegu na 300 m w kategorii U-18 uzyskała drugi wynik w karierze 41.32 s. Po seriach eliminacyjnych zajmowała 9. pozycję, co dało jej awans do finału B, którego niestety nie ukończyła. W sztafecie dołączył do niej Paweł Marzyński oraz kolega i koleżanka z Jarocina: Maciej Chmiel i Marcelina Gościniak. Ta czwórka pod szyldem MLK Jarocin wywalczyła złoto w sztafecie MIX 4x400 m (U-18), przy okazji ustanawiając nowy rekord Mistrzostw Polski - 3:40.39 s.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Gołuchowskie morsowanie. Walentynkowo i charytatywnie ZDJĘCIA

Pleszew. Powrót do szkolnych lat. Zobacz wyjątkowe szkolne zdjęcia z lat 60., 70 i 80.  XX wieku. Rozpoznajecie kogoś?

Dzień Edukacji Narodowej w Pleszewie. Szkolne lata na zdjęci...

Gmina Chocz. Niniew. Pożar sadzy w przewodzie kominowym domu...

Artur Barciś - popularny aktor teatralny i filmowy, występował w takich produkcjach, jak: "Miodowe lata", "Ranczo".

Znani i lubiani gościli w pleszewskiej bibliotece. Pamiętaci...

Liga Mistrzów wraca po zimowej przerwie. Według bukmacherów, faworytami obecnej edycji są Bayern Monachium i Manchester City