Grudzień w Pleszewie: Przegląd prasy z listopada 2021 w Pleszewie, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Pleszewa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Pleszewa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Pleszewa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [01.12.2021]”?

Przegląd listopada 2021 w Pleszewie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [01.12.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów. Nie jedz tego! Salmonella w piersi kurczaka i inne produkty wycofane ze sklepów w Polsce [01.12.2021]

GIS wycofuje produkty spożywcze ze sklepów w całej Polsce! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące wycofania żywności, której spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wycofane partie produktów są m.in. zanieczyszczone tlenkiem etylenu, skażone lub zawierają szkodliwe substancje, dlatego warto potraktować ostrzeżenia GIS poważnie. Te produkty zostały wycofane przez GIS nie bez powodu. W związku z decyzją GIS, popularne sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Auchan, Netto, Żabka wycofują produkty ze sklepów. Najnowsza lista produktów spożywczych wycofanych przez GIS. Wycofane produkty były wcześniej w sprzedaży, dlatego sprawdź dokładnie kuchenne szafki. Masz je w domu? Nie jedz tego! Wyrzuć te produkty lub oddaj do sklepu. Zobacz produkty wycofane przez GIS!

📢 Pleszew. Brak prądu. Grudniowe przerwy w dostawie prądu

Energa Operator informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie powiatu pleszewskiego. Sprawdź, gdzie i w jakich godzinach nie będzie prądu

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

676,54 zł369,00 zł-45%
miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9C 3/64GB Szary

845,00 zł494,09 zł-42%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 762,91 zł3 039,00 zł-19%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

4 539,00 zł4 088,00 zł-10%
miejsce #5

Samsung

Samsung Galaxy A21s SM-A217 3/32GB Czarny

1 088,91 zł999,00 zł-8%
miejsce #6

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Pleszew: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Pleszewa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pleszew. Kolejne potrącenie na ulicy Kaliskiej.

Na ul. Kaliskiej w Pleszewie doszło do potrącenia. To kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie na tej trasie. Jak się okazuje potrącony został 85-letni rowerzysta. Na szczęście - nikomu nic się nie stało.

📢 Pleszew. Miasto jak z bajki. Pleszew w zimowej scenerii zachwyca

Miasto jak z bajki. Pleszew w zimowej scenerii. Zobacz wyjątkowe zdjęcia autorstwa Agawa Pe z Klubu Lokalni Pstrykacze PPL. Biały puch pokrył wszystko. Taki widok cieszy przede wszystkim dzieci. To, co dla najmłodszych jest źródłem radości, dla dorosłych to przede wszystkim konieczność odśnieżania. Ale tak ładnej zimy nie było już dawno, więc śnieżny pejzaż z pewnością złagodzi trochę niezadowolenie malkontentów

📢 2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew wyszarpał kolejne zwycięstwo. To był dziesiąty triumf z rzędu naszego zespołu

Niemal do ostatnich sekund ważyły się losy niedzielnego meczu w hali pleszewskiej "Jedynki". Ostatecznie KS Kosz Kompaktowy Pleszew zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyna Alana Urbaniaka pokonała IgnerHome Basket Nysa 81:72.

📢 Pleszew. Magia Świąt Bożego Narodzenia po pleszewsku. W grudniu poczujemy prawdziwy, świąteczny nastrój

Coraz bliżej Święta. Świąteczne przeboje rozbrzmiewające z głośników, Rynek ustrojony sznurkami lampek. Uśmiech na każdym kroku. Żeby to poczuć, wystarczy pojawić się na pleszewskim Rynku. W tym roku miłośnicy Świąt Bożego Narodzenia będą mieli spory wybór atrakcji w mieście. Wraz z początkiem grudnia będzie można poczuć prawdziwą magię świąt!

📢 Kowalew. Świąteczny kiermasz dla Viwianki Makowieckiej

Sołtys Korzkiew Anita Szczepaniak, wspólnie z mamą Viwianki oraz KGW Korzkwy zorganizowali Charytatywny Jarmark Świąteczny. Wszystko oczywiście z myślą o 5-letniej dziweczynce która z każdym dniem dzielnie walczy o przywrócenie sprawności, której, z powodu choroby, nie mogła w pełni doświadczyć.

📢 Gmina Gołuchów/Pleszew. Na nich zawsze można liczyć! Ponad 100 osób wzięło udział w charytatywnym biegu dla Hubiego

Młodzież i dorośli. Kobiety i mężczyźni. Wszyscy w jednym celu - aby wesprzeć małego wojownika Huberta zmagającego się z nowotworem złośliwym - neuroblastomą IV stopnia - biegli w niedzielę z Jankowa do Jankowa.

📢 Pleszew. Andrzejki 2021. Wyjątkowa Noc Andrzejkowa z Przedszkolem "Miś Uszatek"

Andrzejki 2021. To była wyjątkową noc, pełna niespodzianek i tanecznych wrażeń. I choć Andrzejki obchodzone są w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, to w Przedszkolu "Miś Uszatek" tradycję nieco przyspieszono. I patrząc na pełny parkiet, nie ma czego się dziwić. Tak potrafią się bawić tylko prawdziwi "przedszkolacy"

📢 Gmina Pleszew. II bal andrzejkowy LZS-u Kuczków. Na parkiecie szalało blisko 200 osób

LZS Las Kuczków po raz drugi zaprosił zawodników i przyjaciół klubu na zabawę andrzejkową. W Restauracji BAX bawiło się blisko 200 osób.

📢 Chocz. Działo się! To była udana, andrzejkowa zabawa

Działo się! Ponad 100 osób bawiło się w Restauracji Piotruś podczas zabawy andrzejkowej zorganizowanej przez Radę Rodziców działającą przy Przedszkolu w Choczu.

📢 Pleszew. Mikołajczak Cup. Drużyna Grzesia i LZS Kuczków zagrali ku pamięci Grzegorza Mikołajczaka

Na bocznym boisku stadionu miejskiego w Pleszewie w piątek, 26 listopada 2021 roku, odbył się wyjątkowy mecz. Drużyna Grzesia i LZS Kuczków zagrały ku pamięci Grzegorza Mikołajczaka, współzałożyciela klubu aktualnie występującego w kaliskiej A-klasie.

📢 Pleszew. Trwa budowa bloków na blisko 100 mieszkań! Na razie widać… wielką dziurę w ziemi

Trwa budowa bloków dwóch nowych bloków u zbiegu ulic Mieszka I i Poniatowskiego. Symboliczną łopatę wbito pod koniec października. Inwestycja warta 25 milionów złotych powinna być gotowa do końca wiosny 2023 roku. Sprawdziliśmy, jak wygląda plac budowy.

📢 Andrzejki Pleszew 2021. Andrzejki pleszewskich seniorów w tanecznych rytmach

Andrzejki Pleszew 2021. Impreza dla pleszewskich seniorów zorganizowana przez Koło nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obyła się tradycyjnie w czwartek, 25 listopada w restauracji BAX. Widać, że seniorzy z Pleszewa chcą się spotykać i spędzać wspólnie czas

📢 Pleszew. Famot stawia na rozwój i prawdziwą rewolucję szkolnictwa zawodowego. Będzie "500 plus" dla każdego ucznia

Famot Pleszew należący do japońsko-niemieckiego koncernu DMG Mori ma ambitne plany. Stawia nie tylko na rozbudowę swojego zakładu, ale chce również wprowadzić prawdziwą "rewolucję" w szkolnictwie zawodowym w powiecie pleszewskim. Już od nowego roku szkolnego planowane jest uruchomienie nowych kierunków w szkołach zawodowych, a nawet wypłacanie wynagrodzenia uczniom, którzy zdecydują się na naukę w nowym zawodzie

📢 Pleszew. Ambitne plany Famot Pleszew. Firma zapowiada kolejne potężne inwestycje

Pleszewski Famot należący do japońsko-niemieckiego koncernu DMG Mori jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych fabryk produkujących obrabiarki na świecie i od lat wiodącym na polskim i europejskim rynku producentem. Zarząd planuje dołączyć do światowej czołówki, bo jak podkreśla prezes Famotu Mariusz Derbich, Polska nie stanowi już dla nich żadnego wyzwania. W tym celu pomóc mają inwestycje, które w ciągu najbliższych 10 lat pozwolą zwiększyć możliwości produkcji obrabiarek do 3000 rocznie! Koncern DMG Mori na rozbudowę pleszewskiego Famotu planuje przeznaczyć dziesiątki milionów euro!

📢 Pleszew. Spotkanie absolwentów Centrum Kształcenia i Wychowania OHP

Trwająca blisko dwa lata pandemia pokrzyżowała plany absolwentom Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy do tej pory spotykali się co roku na zjeździe. W tym roku - po przerwie - udało się wreszcie zorganizować spotkanie, w którym udział wzięli byli uczniowie placówki. Były zatem wspomnienia z dawnych lat i omawianie planów na przyszłość.

📢 Pleszew. Posadzili drzewa w kieszonkowym parku w kompaktowym Pleszewie

Na pleszewskim stadionie powstał kieszonkowy park. Miasto przygotowało teren, nawodnienie, sadzonki drzew, krzewów i traw a do ich posadzenia zaproszono uczniów i mieszkańców Pleszewa.

📢 Mieszkanka powiatu pleszewskiego w finale Miss Nastolatek Województwa Wielkopolskiego. Tak przebiegała półfinałowa gala [ZDJĘCIA]

W Concordia Design w Poznaniu odbył się półfinał Miss i Miss Nastolatek Województwa Wielkopolskiego 2021! Wśród nastolatek do finału awansowała Weronika Budzińska z gminy Gizałki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Od jutra kwarantanna zostaje skrócona

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie