Gmina Dobrzyca. Radni byli jednomyślni. Burmistrz Jarosław Pietrzak z absolutorium i wotum zaufania

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Dobrzycy radni byli jednomyślni. Udzielili burmistrzowi Jarosławowi Pietrzakowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.

Ani Regionalna Izba Obrachunkowa, ani Komisja Rewizyjna nie miały uwag. Wykonanie budżetu oceniły pozytywnie. Radni przychylili się do tych opinii. Na poniedziałkowej sesji obecnych było 12 z 15 rajców. Każdy z nich zdecydował się udzielić burmistrzowi Jarosławowi Pietrzakowi wotum zaufania, jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

- Mimo pandemii wykonaliśmy sporo inwestycji - mówił burmistrz Jarosław Pietrzak. Gospodarz Dobrzycy podkreślał, że sukces był możliwy dzięki dobrej współpracy z radnym, sołtysami czy pracownikami Urzędu. - To sołtysi przekazują życzenia, pragnienia i bolączki mieszkańców, co do wyglądu, co do poprawy jakości życia w danym sołectwie. To pracownicy Urzędu wykonują tę mrówczą pracę. Dzięki tym trybom, które pracują w maszynie zwanej gminą Dobrzyca możemy realizować kolejne cele. Za to wszystko chciałbym dzisiaj podziękować, licząc na dalszą współpracę. Przed nami kolejne wyzwania: budowali sali wiejskiej w Karminie czy rozbudowa szkoły w Koźmińcu - mówił.

W 2020 roku plan dochodów budżety gminy Dobrzyca wyniósł ponad 42 mln zł (dochody wykonano na poziomie 99,8 % planu). Wydatki budżetowe na plan 44 593 844,32 zł wykonano w kwocie 41 736 819,63 zł, co stanowi 93,6 % planu. Budżet 2020 roku zamknął się nadwyżką w wysokości 554 tys. zł, mimo że wstępnie planowany był deficyt w kwocie ponad 2 mln zł. Na dzień 31 grudnia 2020 r. gmina posiadała wolne środki w kwocie 3 780 398,12 zł jako nadwyżka środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu wynikająca z rozliczeń kredytów i pożyczek lat ubiegłych, natomiast zobowiązania gminy z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek stanowiły kwotę 16 795 742,75 zł (w tym: kredyt bankowy 10 745 400,00 zł, pożyczka WFOŚiGW 6 050 342,75 zł). W 2020 roku gmina Dobrzyca na inwestycje wydała ponad 4,6 mln zł. Najdroższym zadaniem była budowa ulic: Stefańskiego, Promiennej, bez nazwy (dz. nr 1523), Różanej, Wiosny Ludów w Dobrzycy (ponad 1,4 mln zł).

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan. Biografistka w Ośrodk...

Chocz. Jest dotacja, remont będzie kontynuowany. Wkrótce roz...

Gmina Czermin. Chór "Cantare" uświetnił jubileusz 25-lecia W...

Pomaganie przez bieganie. Siostry "Pingwinki" w habitach wra...

Pożar na parkingu przed centrum handlowym w Gdańsku. Spłonęło pięć samochodów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie