Gmina Chocz. Pływanie. Alicja Nogaj szóstą juniorką kraju

FB KKS Kalisz sekcja pływacka - zdjęcie archiwalne
Alicja Nogaj szóstą juniorką kraju na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Pochodząca z Chocza, a reprezentująca barwy KKS-u Kalisz, zawodniczka w finale A Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich pobiła rekord życiowy.

Alicja Nogaj szóstą juniorką kraju

Lublin był gospodarzem Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu. W zawodach wzięli udział zawodnicy sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. A wśród nich mieszkanka Chocza Alicja Nogaj. Nastolatka startowała na kilku dystansach. Najlepszy rezultat osiągnęła na 50 metrów stylem dowolnym. W finale A z czasem 26.63 s - nowy rekord życiowy - zajęła 6. miejsce.

W drugim dniu zmagań podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego popłynęła w finale B na 50 metrów stylem grzbietowym. Alicja finiszowała na 3. miejscu, przy okazji czasem 30.20 s ustanowiła nowy rekord życiowy. W klasyfikacji generalnej zajęła 13. lokatę. To nie był ostatni start choczanki. Reprezentantka KKS-u uzyskała dwunasty czas eliminacji na dystansie 100 m stylem dowolnym, po czym wygrała finał B (59.22 s) i ostatecznie zajęła 11. pozycję.