Futsal Liga Gołuchów odrobiła zaległości. W hicie kolejki Myjnia, po trzymającym w napięciu do ostatnich sekund spotkaniu, pokonała Spomasz

Futsal Liga Gołuchów odrobiła zaległości. 3 stycznia dokończono 9. kolejkę, która została przerwana po tym, jak jeden z zawodników drużyny Stal-Pot Amatorzy stracił przytomność, a w hali rozegrała się w heroiczna walka o jego życie.

Właśnie od dokończenia spotkania Amatorów z Blokami rozpoczęło się piątkowe granie. Mecz został przerwany przy stanie 3:1 dla pierwszego z wymienionych zespołów. Stal-Pot obronił dwubramkową przewagę i ostateczne wygrał 4:2. Przekonujące zwycięstwo odniósł LZS Gołuchów. Z trzech punktów cieszył się także Tilgner-Veritas. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek wicelidera - Myjni pod Brzozą z trzecim Spomaszem. Do przerwy drużyna z Lenartowic przegrywała 1:2, po zmianie stron zdołała jednak odwrócić losy spotkania. Zanim do tego doszło swoje szanse mieli zawodnicy Spomaszu. Maciej Paterka trafił w poprzeczkę, a Błażej Janecki z bliskiej odległości nie zdołał "wpakować" piłki do siatki. Myjnia do remisu doprowadziła za sprawą Radosława Mielcarka. Zwycięstwo strzałem w krótki róg dał Szymon Augustyniak.

Mistrzem półmetka Tursko. Obrońcy tytułu prowadzą jednak tylko dzięki większej liczbie strzelonych goli.

4 stycznia startuje runda rewanżowa. Początek zmagań w gołuchowskiej hali o 14.00.

Stal-Pot Amatorzy - Bloki Gołuchów 4:2
Maciej Kałużny, Mikołaj Potarzycki (2), Marcin Wandzel - Maciej Buła, Paweł Stempień,

Tilgner-Veritas - CX-80 6:1
Mikołaj Adamek, Krzysztof Konieczny, Mariusz Rybarczyk (2), Dominik Włodarczyk (2) - Tomasz Marchwacki

LZS Jedlec - LZS Gołuchów 1:9
Mateusz Łusiak - Adrian Hajdasz (2), Piotr Kapałka, Maciej Marcinkowski, Kamil Matysiak, Maciej Mikołajczyk (3), Albert Wasielewski,

Spomasz Pleszew - Myjnia pod Brzozą 2:3
Błażej Janecki, Jacek Janecki - Patryk Adamski, Szymon Augustyniak, Radosław Mielcarek

12. Kajew 11 0 27:97

Jose Mourinho: Wczoraj oglądałem mecz Liverpoolu i sądzę, że widziałem najlepszy w tym momencie zespół na świecie