Finał Wojewódzkiej "Gimnazjady" w tenisie stołowym

Damian Cieślak
Finał Wojewódzkiej "Gimnazjady" rozgrywanej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym odbył się w Krzyżu Wielkopolskim. Majka Majdecka i Ewa Mazurek z Gimnazjum w Gizałkach wróciły do domu ze srebrnymi medalami.

W fazie grupowej gizalskie pingpongistki nie straciły nawet seta. Kolejno pokonując rówieśniczki z Czajkowa, Trzemeszna i Kiszkowa. Dobra passa została podtrzymana w ćwierćfinale. Tutaj na drodze podopiecznych Andrzeja Poźniaka stanęły gimnazjalistki z ze Strzałkowa. Maja Majdecka i Ewa Mazurek nie pozostawiły wątpliwości rywalkom, kto tego dnia jest lepszy. Szybkie 3:0 i awans do strefy medalowej. W półfinale drużyna z Gizałek przegrała pierwszego seta w turnieju, nie przeszkodziło to jednak w awansie do finału. Wygrana 3:1 z Gimnazjum nr 3 w Obornikach była małą niespodzianką.

W meczu decydującym o złocie już tradycyjnie rywalkami podopiecznych Andrzeja Poźniaka były koleżanki z Gimnazjum nr 2 w Luboniu, które wygrały 3:0, choć przebieg poszczególnych pojedynków był bardzo zacięty.

Dla tenisistek z Gizałek to już trzeci taki sukces w szkolnej karierze sportowej.

(źródło: UG Gizałki)