MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pleszewie. Na pierwszy ogień język polski. Jak wygląda egzamin klas ósmych?

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie rozpoczęli we wtorek, 14 maja egzamin ósmoklasisty. Na pierwszy ogień poszedł język polski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie rozpoczęli we wtorek, 14 maja egzamin ósmoklasisty. Na pierwszy ogień poszedł język polski Piotr Fehler
We wtorek, 14 maja rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Na pierwszy ogień uczniowie zmierzą się z językiem polskim. W kolejnych dniach czeka ich matematyka oraz języki obce. Sprawdziliśmy, jakie nastroje panują wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie

Egzamin ósmoklasisty 2024 w SP nr 2 w Pleszewie

Egzaminy ósmoklasisty odbywają się po raz szósty. Wprowadzono go w 2019 roku w związku z reformą edukacji, która zlikwidowała gimnazja i przywróciła 8-letnią szkołę podstawową. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla uczniów kończących szkołę podstawową. W przeciwieństwie do matur, nie można go nie zdać.

Sprawdziliśmy, jakie nastroje na kilkanaście minut przed egzaminem panowały wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie. Na ich twarzach można było dostrzec uśmiech, który ustępował jednak lekkiemu stresowi.

- Jesteście dobrze przygotowani do egzaminów. Macie 120 minut, więc wykorzystajcie ten czas do maksimum. Dzisiaj przed Wami pierwszy dzień, a później kolejne dwa egzaminy. Później będzie, to już tylko wspomnienie. Życzę powodzenia i trzymam za Was kciuki - podkreślała Elżbieta Bijacik-Knappe, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie.

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka polskiego. Jak wygląda?

Zgodnie z harmonogramem egzamin ósmych klas z języka polskiego rozpoczął się 14 maja punktualnie o godzinie 9:00. Potrwa łącznie 120 minut. Zakończy się więc o godzinie 11:00.

- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego składa się z trzech części. Dwie pierwsze sprawdzają czytanie ze zrozumieniem. w trzeciej z kolei zdający musi napisać dłuższy tekst. - Uczeń wybiera jeden z dwóch tematów. Pierwszy to jest rozprawka, drugi to opowiadanie -  wyjaśnił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. 

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna już w ubiegłym roku przedstawiła harmonogram egzaminów ósmoklasisty w 2024 roku, który wygląda następująco:

  • 14 maja (wtorek) - egzamin z języka polskiego,

  • 15 maja (środa) - egzamin z matematyki,

  • 16 maja (czwartek) - egzamin z języka obcego

Egzamin ósmoklasisty 2024. Kiedy wyniki?

Uczniowie Szkoły Podstawowej poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Dotyczy to zarówno tych, którzy przystąpią do egzaminu w terminie głównym, jak i dodatkowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto