MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2024 w Szkole Podstawowej nr 1 w Pleszewie. Matematyka wcale nie jest taka straszna!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Uczniowie SP nr 1 w Pleszewie przystąpili w środę, 14 maja do egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki
Uczniowie SP nr 1 w Pleszewie przystąpili w środę, 14 maja do egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki Piotr Fehler
Drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. W środę, 14 maja uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpili do egzaminu z matematyki. W Szkole Podstawowej nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie do egzaminu przystąpiło w 2024 roku około 30 uczniów

Egzamin ósmoklasisty w SP nr 1 w Pleszewie

Egzamin ósmoklasisty, to dla uczniów kończących szkołę podstawową pierwszy w życiu tak poważny "sprawdzian". W środę, 14 maja sprawdziliśmy, jak wygląda egzamin z matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie.

- Stres jest trochę większy niż przed językiem polskim, w końcu to matematyka! Staram się podejść do tych egzaminów na spokojnie, bez niepotrzebnego stresu - podkreślała jedna z uczennic z pleszewskiej Jedynki.

I rzeczywiście powodów do stresu powinno być, jak najmniej. Bo egzaminu ósmoklasisty w przeciwieństwie do matur nie można nie zdać, choć jego wynik może zawarzyć na przyjęciu do wymarzonej szkoły średniej.

- Życzę Wam powodzenia! Przeczytajcie każde zadanie dwa razy i na spokojnie zacznijcie je rozwiązywać. Nie zostawiajcie pustych miejsc - podkreślała na kilka minut przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty, Jolanta Robaczyk, dyrektor SP nr 1 w Pleszewie.

W sumie do egzaminu ósmoklasisty 2024 w pleszewskiej Jedynce przystępuje ponad 30 uczniów.

Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki

Na rozwiązanie egzaminu z matematyki uczniowie szkół podstawowych będą mieć 100 minut, oznacza to, że test zakończy się o godz. 10:40. 

- Arkusz egzaminacyjny z matematyki składa się z dwóch części: pierwsza zawiera zadania zamknięte, a druga - zadania otwarte. Maksymalna liczba punktów do zdobycia za cały egzamin z matematyki wynosi 25, z czego 15 punktów można uzyskać za zadania zamknięte, a 10 punktów za zadania otwarte - podkreślają przedstawiciele Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto