Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Echa Miłości". Katarzyna Zawada wydała debiutancki album!

Damian Cieślak
Damian Cieślak
archiwum prywatne Katarzyny Zawady
"Echa Miłości" - pod takim tytułem ukazał się debiutancki album Katarzyny Zawady, żegocinianki, zdobywczyni Złotej Eurydyki podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. Na początku stycznia światło dzienne ujrzał również teledysk do piosenki "Wspomnienia".

"Echa Miłości" - debiutancki album Katarzyny Zawady

W grudniu ukazał się debiutancki album Katarzyny Zawady pt. "Echa Miłości". Jak sama nazwa wskazuje na płycie znajdziemy utwory opowiadające o różnych obliczach miłości. Żegocinianka nad płytą pracowała dwa lata. Znalazło się na niej 13 piosenek, w tym jedna z własnym akompaniamentem fortepianowym absolwentki Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

"Krążek" ma charakter eklektyczny, jest swoistym tyglem gatunków, moich fascynacji muzycznych, wśród których można usłyszeć belcanto wypływające naturalnie z mojego klasycznego wykształcenia, zarówno instrumentalnego, jak i wokalnego, ale też swing, folk czy balladę utrzymaną w stylu bossa nova - opowiada Katarzyna Zawada.

Do kogo kierujesz swoją muzykę?

Wierzę, że różnorodność stylistyki utworów oraz ukazanie miłości w różnych jej obliczach pozwolą odbiorcom każdego pokolenia odnaleźć na tej płycie choćby jedną bliską ich sercu piosenkę.

A dla Ciebie, który utwór jest najważniejszy?

Szczególnie bliska jest mi piosenka „Miłość bez granic”. Zadedykowałam ją mojej mamie.

Czym inspirowałaś się przy tworzeniu tekstów i muzyki?

Trudno wskazać jedną inspirację. Czerpię z poezji, z otaczającej mnie natury, ze spotkań z ludźmi, z koncertów, z moich własnych wspomnień - i tych dobrych i tych mniej przyjemnych - z obserwacji życia, natury i ludzi. Większość piosenek powstała z instrumentalnych improwizacji na fortepianie, które z czasem krystalizowały się w melodie.

Zaprosiłaś do współpracy kilka osób. Kto dołożył swoją cegiełkę do powstania płyty?

Do kilku utworów teksty napisali: Grzegorz Baran, Jakub Grzegorek, Włodzimierz Ignasiński i Maria Juszczyk, natomiast na język angielski trzy teksty przełożyła Magdalena Moch. Na podstawie demo piosenek, które przygotowałam w swoim studio, Zbigniew Małkowicz dokonał aranżacji symfonicznych. Miałam wielki zaszczyt współpracować ze znakomitymi muzykami Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka, dyrygenta i producenta, który wspierał mnie swoim doświadczeniem i profesjonalizmem na każdym etapie powstawania albumu. Na płycie zagrał także gitarzysta Damian Pyrek.

Nagrania, mix i mastering zrealizował Marcel Kraszkiewicz z Acoustic Studio Nagrań w Gołuchowie. Projekt graficzny płyty przygotowała Pracownia Urszula Ginszt ART. Sesję zdjęciową oraz teledysk zrealizowała firma Wideo-Foto Studio Twardowski (FHU „Starnet”) i Ewelina Orszulak. Oświetlenie zaaranżował Roman Wyduba. Make-up zarówno do płyty, jak i teledysku wykonała Dajana Słowińska. Suknie, w których promowałam album, zaprojektowała Ewa Kwaśniewska - Salon Mody Ślubnej i Wizytowej EWA. Kadry do piosenki „Wspomnienia” zrealizowałam dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Lecha Studniewskiego, właściciela Zamku w Gutowie.

Płyta została dofinansowana ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Ogromnym wsparciem byli dla mnie także sponsorzy, dzięki którym debiutancki album z orkiestrą symfoniczną nie pozostał tylko w sferze marzeń, ale mógł się ziścić, a wśród nich byli: Spomasz Pleszew S.A.; P.U.P. AGROMIX Sp. z o.o.; Śremskie TBS Sp. z o.o. oraz gmina Czermin i Józef Czajka.

Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim osobom, które współtworzyły płytę i teledysk oraz dofinansowały to przedsięwzięcie.

Szczególnie ważną postacią dla Ciebie jest też Anna German. To zwycięstwo w drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, którego finał odbył się wyjątkowo w Moskwie, było krokiem milowym w Twojej działalności artystycznej.

Anna German jest moją szczęśliwą gwiazdą i wierzę, że prowadzi mnie i wspiera na niwie artystycznej oraz zsyła dobrych ludzi, dzięki którym mogę się rozwijać i realizować swoje plany, a także marzenia artystyczne. To właśnie Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German jako pierwszy dał mi możliwość koncertowania z dużą obsadą wykonawczą – orkiestrą symfoniczną zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Jak będziesz promowała płytę? Gdzie można ją kupić?

Promocję albumu tak naprawdę zainaugurował już koncert premierowy, który wykonałam wraz z Namysłowiakami w minionym roku w Zamościu, ale podczas moich solowych koncertów także włączałam do repertuaru poszczególne piosenki autorskie. Płyta, którą patronatem objęła TVP 3 Poznań, dostępna będzie podczas moich koncertów.

Kim jest Katarzyna Zawada?

Katarzyna Zawada to wokalistka, pianistka i dyrygentka; absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalności śpiew klasyczny w klasie prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Laureatka Złotej Eurydyki – I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German, Moskwa 2015, a także innych festiwali krajowych i międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych.

W 2017 roku otrzymała Brązową Odznakę Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz marszałka województwa wielkopolskiego. Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Wydała już płyty: "Niezapomniane przeboje Anny German", "Niezapomniane przeboje Anny Jantar" oraz "Najpiękniejsze kolędy". Prezentuje też program poświęcony pamięci Violetty Villas.

W swoim repertuarze ma polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, również dwudziestolecia międzywojennego, arie operowe, operetkowe, oratoryjne i kantatowe, utwory musicalowe, a także wiele dzieł sakralnych. Jest założycielką zespołu Classic Modern, z którym wykonuje swoje programy rozrywkowe.

Kasia to także animatorka kultury, dyrygent chóru „Cantare”, kierownik muzyczny Zespołu Salonowego oraz Kapeli Ludowej w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Gmina Czermin. Hej kolęda, kolęda! Muzyczne popołudnie z naj...

Gmina Czermin. Koncert w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Katarz...

Gmina Czermin. "Wieczór artystyczny ze słowem i piosenką" w ...

Katarzyna Zawada zaśpiewała dla mam. Rok temu w żegocińskim ...

Andrzej Piaseczny świętuje 51. urodziny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto