Dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w karate!

PF
Kacper Vogt i Filip Vogt zostali w greckiej Chalkidiki Mistrzami Europy w Karate Shotokan. Brązowy medal zdobyła Magdalena Godlewska

Pleszewianie na Mistrzostwach Europy

Na mistrzostwach Europy Karate Shotokan wśród reprezentacji Polski zostało powołanych pięcioro zawodników i zawodniczek z Pleszewskiego Klubu Karate Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Jakub Konowalczyk oraz Kacper i Filip Vogt. Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane w greckiej Chalkidi. Wzięło w nich udział 750 zawodników z 24 krajów Europy.

Rewelacyjny występ zanotowali Kacper i Filip Vogt oraz Magdalena Godlewska. Wszyscy troje wywalczyli medale. Największy sukces osiągnął Kacper Vogt, który zdobył indywidualny tytuł mistrza Europy w kumite młodzików. Pleszewski zawodnik pokonał w finale reprezentanta Rosji Rusłana Shabarova 2-1.

- W eliminacjach pokonał kolejno reprezentanta Grecji, Rumunii, Rosji oraz w półfinale Portugalczyka Ivo Almeida 1-0 - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Kacper Vogt jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. - Nasz zawodnik jest aktualnym Mistrzem Polski Karate Shotokan. W ubiegłym roku w na Mistrzostwach Europy w Anglii zdobył brązowy medal - zaznacza prezes Sołtysiak.

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Europy zanotowała również Magdalena Godlewska, która wywalczył brązowy medal w kumite indywidualnym młodziczek. W walce o brązowy medal pokonała reprezentantkę Cypru Ivonn Gregororu 1-0.

Trzeci medal i drugi złoty wywalczył w kumite drużynowym kadetów Filip Vogt. - W finale wspólnie z reprezentantami Polski pokonali Anglie 2-0 i mocno przyczynił się do zwycięstwa w walce finałowej.

Na tatami w Grecji zaprezentowała się również Marta Michalewicz. Reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate pokonała w pierwszej walce reprezentantkę Szkocji. W kolejnej rundzie eliminacyjnej uległa późniejszej mistrzyni Europy Czeszce Alicji Androlovej. Z kolei Jakub Konowalczyk w pierwszej rundzie uległ nieznacznie późniejszemu wicemistrzowi Europy reprezentantowi Rosji Rusłanowi Shabarovowi 1-0.

- Wyjątkowy sukces naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy to zasługa trenerów Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków - podkreśla prezes PKK.

Damian Sołtysiak na Mistrzostwach Europy w Grecji zadebiutował jako asystent trenera Kadry Narodowej Karate.