Dwa medale wywalczyli pleszewscy karatecy na Międzynarodowym Turnieju Euro Grand w czeskim Pilznie

RED
Dwa medale wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na prestiżowym 19th Euro Grand w czeskim Pilznie

W czeskim turnieju wzięło udział ponad 900 zawodników z 156 klubów z 19 państw, w tym sześcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Sobkowiak, który wywalczył złoty medal w kumite juniorów +76kg. W finale Sobkowiak pokonał aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederick Petersen. Był to udany rewanż za przegrany finał Polish Open w Bielsku - Białej, w ubiegłym tygodniu.

Drugi medal, tym razem srebrny wywalczył Filip Vogt w kumite U21 -78kg. W finale Filip Vogt nieznacznie uległ 4-3 Słowakowi Davidovi Podsklanovi. Magdalena Godlewska zajęła 5 miejsce w kumite juniorek-59kg przegrywając walkę o brązowy medal z Czeszką Laurą Potisk.

W zawodach Pilznie wzięli również udział: Julia Grzelak w kumite kadetek -47kg, Michał Florczak kumite kadetów 57kg, Marta Michalewicz kumite juniorek -59kg oraz Kacper Vogt kumite juniorów -76kg.

Kolejny waży start naszych zawodników będzie Karate1 Youth League - Cancun-Quitana Roo 2 w Meksyku w dniach 27-28.10.2018. - Na wyjazd do Meksyku zakwalifikowało się czworo polskich karateków, w tym dwoje z Pleszewskiego Klubu Karate Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg i Dawid Sobkowiak w kumite juniorów +76kg - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.