Dwa medale pleszewskich lekkoatletów na Mistrzostwach Wielkopolski U-16

Damian Cieślak
FB KS Stal Pleszew - sekcja lekkoatletyczna
Dwa medale wywalczyli lekkoatleci Stali Pleszew na Mistrzostwach Wielkopolski U-16, które 29 maja odbyły się w Poznaniu. Na podium stanęli: Sandra Nowakowska i Franciszek Pawłowski.

Franciszek Pawłowski wygrał rywalizację chodziarzy. Dystans 3000 metrów pokonał w czasie 22.57,01 s i tym samym ustanowił rekord życiowy. Dwukrotnie swoją "życiówkę" w biegu na 100 metrów poprawiała Sandra Nowakowska. W eliminacjach uzyskała czas 13,35 s, a w finale 13,33 s. Podopieczna Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak wywalczyła brązowy medal. Nieco szczęścia zabrakło Sandrze na dystansie 300 metrów. Tutaj z czasem 44.94 s zajęła najgorsze dla każdego sportowca 4. miejsce.

Skład reprezentacji lekkoatletycznej sekcji KS Stali Pleszew na Mistrzostwach Wielkopolski uzupełnili: Milena Bochniak, Paweł Jakubowski, Piotr Jakubowski i Nikola Niewiada. Milena na 9. pozycji ukończyła bieg na 1000 metrów (3:32,37 s), Paweł był 11. w pchnięciu kulą (8.45 m), a Piotr 12. w rzucie oszczepem (21.72 m). Wreszcie młodsza o 2 lata od swoich konkurentek Nikola uplasowała się na 22. lokacie w skoku w dal (3.73 m) oraz 29. w biegu na 100 metrów (14,48 s - rekord życiowy).

W mitingu okręgowym swoją formę sprawdzili Olga Czajka i Mikołaj Janik. Olga zarówno w biegu na 100 (12,73 s), jak i 200 metrów (25,72 s) poprawiła swój rekord życiowy. Mikołaj 3000 metrów przebiegł w czasie 9.40,26 s.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Mateusz Siuda reprezentował biało-czerwone barwy podczas lek...

Boks. Turniej kadetów w Eger. Olaf Pera najlepszy w swojej k...

Z betonowego boiska przy Reja po mistrzostwo kraju. Szymon R...

Pleszew. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wrócili z Łodz...

Polscy lekkoatleci wygrali Drużynowe Mistrzostwa Europy. Świetna postawa Pii Skrzyszowskiej