Dwa medale pleszewskich karateków na Budapeszt Open

red
Kacper Vogt wywalczył srebrny medal, a Dawid Sobkowiak stanął na trzecim miejscu podium podczas rozgrywanego w stolicy Węgier Międzynarodowego Turnieju Karate Budapest Open

W zawodach w Budapeszcie wzięło udział ponad 1600 zawodników z 189 kluby z 36 państw, w tym siedmioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt.

Bardzo duży sukces odniósł Kacper Vogt, który wywalczył srebrny medal w kumite seniorów -84kg. W walkach eliminacyjnych pokonał kolejno Bułgara Pavla Stoyanowa 2-0, Czecha Dominika Niechyba 6-0. W półfinale pokonał Niemca Aleksandra Koppa 8-0. W finale uległ nieznacznie Węgrowi Kulovuori Bjorn 0-1.

Natomiast Dawid Sobkowiak w drodze po brązowy medal w kumite juniorów +76kg pokonał Chorwata Leona Goljaka 8-0, Węgra Kurasa Bela 5-3. W walce o półfinał uległ Słowakowi Marosovi Janovicikovi 3-5. W walkach repasażowych pokonał Słoweńca Aleksa Klobasa 1-0, a bezpośredniej walce o medal Ukraińca Eduarda Rezchnika 1-0.

Na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Santiago w Chile w dniach 25-27 października zakwalifikowało się czworo reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: