Dwa brązowe medale juniorek, dwa srebrne żaków. Tenisiści "Chrobrego" święcili triumfy na turniejach mistrzowskiej rangi w Poznaniu i Wtórku

Mistrzostwa Wielkopolski juniorów i Mistrzostwa Południowej Wielkopolski Żaków - w tych dwóch imprezach uczestniczyli 30 marca tenisiści UKS-u "Chrobry" Gizałki. Przywieźli z nich cztery medale.

Ponad 200-kilometrową podróż musiały odbyć Majka Majdecka i Ewa Mazurek, by 30 marca w Krzyżu Wielkopolskim wziąć udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski juniorek w tenisie stołowym. Zawody stanowiły jednocześnie wojewódzkie eliminacje do Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Mławie w dniach 26-28 kwietnia. Znakomity turniej rozegrała Majka Majdecka, która zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym i tym samym prawo uczestnictwa w krajowym czempionacie. Zawodniczka „Chrobrego” Gizałki w bardzo dobrym stylu pokonała kolejno Weronikę Cieciorę z UKS-u Warta Oborniki, Kingę Rogalkę i Natalię Piechotę reprezentujące LKTS Luboń. W kolejnych pojedynkach lepsze okazały się Zuzanna Sułek (LKTS Luboń) oraz Aleksandra Nowak (Warta Oborniki). - Trzecia lokata to kolejne super osiągnięcie Majki Majdeckiej w sportowej karierze - podkreśla trener Andrzej Poźniak.

Ewa Mazurek w mistrzowskim turnieju odniosła dwa zwycięstwa i doznała dwóch porażek, co dało jej ostatecznie niezłe siódme miejsce. W mistrzostwach drużyn podopieczne Andrzeja Poźniaka wzbogaciły medalowy dorobek o brąz. W pojedynku, którego stawką był awans do finału uległy 1:3 Warcie Oborniki, a w starciu o trzecie miejsce wygrały 3:0 z poznańską "14".

W tym samym czasie we Wtórku k/Ostrowa Wlkp. pod opieką swoich rodziców, w Mistrzostwach Południowej Wielkopolski żaków startowali Lenka Jankowiak i Igor Kaczmarek. Z tych zawodów reprezentacja UKS-u „Chrobry” Gizałki również wyjechała z dwoma medalami, ale tym razem w kolorze srebra. Tytuł Indywidualnej wicemistrzyni Południowej Wielkopolski zdobyła Lena Jankowiak. Taki sam tytuł Lena wywalczyła w mikście z Igorem Kaczmarkiem. Młody tenisista w turnieju indywidualnym został sklasyfikowany na bardzo dobrym 4. miejscu.