Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Drugie życie” Pleszew. Pleszewskie liceum wyróżnione w finale kampanii społecznej „Drugie życie”!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
„Drugie życie” Pleszew. Pleszewskie liceum wyróżnione w finale kampanii społecznej „Drugie życie”!
„Drugie życie” Pleszew. Pleszewskie liceum wyróżnione w finale kampanii społecznej „Drugie życie”! Kampania społeczna "Drugie życie"
8 czerwca 2022 roku w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał kampanii społecznej „Drugie życie”. Akcja promuje przeszczepiania narządów narządów i jest adresowana do uczniów szkół średnich. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie znalazło się wśród szkół wyróżnionych za szczególnie ciekawą lokalną kampanię.

„Drugie życie”. Pleszewskie liceum wyróżnione

W Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał 14. edycji kampanii społecznej „Drugie życie”. Najlepsze placówki oświatowe otrzymały nagrody. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze szkół: Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu; EDUKACJA LUBASZ oraz Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej
Wśród wyróżnionych placówek znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie.

„Drugie życie". Wspaniała akcja pleszewskiej młodzieży

Akcja informacyjna „Drugie życie” kierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. - Zachęcamy młodzież do organizacji kampanii mających popularyzować oświadczenia woli. Kształt prowadzonej akcji zależy wyłącznie od kreatywności i zaangażowania młodych ludzi. Uczniowie mogą m.in. kolportować materiały informacyjne oraz oświadczenia woli, organizować spotkania ze specjalistami i przygotowywać własne, niekonwencjonalne działania promocyjne - podkreślają twórcy akcji.

Właśnie w tę kampanię zaangażowali się uczniowie klasy 3a I Liceum im. St. Staszica w Pleszewie - pod opieką nauczycielek Jolanty Hildebrandt i Magdaleny Kaczmarek - którzy zorganizowali w kinie „Hel” spotkanie edukacyjne pod hasłem „Drugie życie”. Celem przedsięwzięcia było promowanie rozwoju transplantologii i społecznego poparcia dla oddawania tkanek oraz narządów po śmierci do przeszczepów. Wielu chorych umiera bowiem, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby się dla nich zdrowy narząd. Przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować.

W kinie „Hel” dyskutowano o medycznych, prawnych i etycznych aspektach transplantacji. Można było spotkać się i porozmawiać z lekarzami, osobami po przeszczepie. Były pokazy pierwszej pomocy, a także występy muzyczne. Każdy mógł odebrać oświadczenie woli, czyli dokument, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc - świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pleszew z drona. Pleszewski "Central Park" i nie tylko! Tak nasze miasto prezentuje się z drona. Te zdjęcia trzeba zobaczyć koniecznie

Pleszew miastem pełnym zieleni! Pleszewski Central Park z lo...

Bartas Szymoniak otrzymał tytuł Ambasadora Zajezdni Kultury w Pleszewie!

Bartas Szymoniak otrzymał tytuł Ambasadora Zajezdni Kultury ...

Pleszew. Magdalena Sobczak ze stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury

Pleszew. Magdalena Sobczak ze stypendium Marszałka Województ...

COMPACT LAB PLESZEW. Nowoczesne miejsce na mapie miasta. W jednym miejscu powstanie hotel, inkubator przedsiębiorczości i Urban Lab

COMPACT LAB PLESZEW. Nowoczesne miejsce na mapie miasta. W j...

Gmina Chocz. Seniorzy świętowali Dzień Mamy i Taty

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto