Marek Blandzi
Piłkarze Czarnych Dobrzyca 1:1 zremisowali ze Stalą
Piłkarze Czarnych Dobrzyca 1:1 zremisowali ze Stalą Mariusz Kruchowski
Czarni Dobrzyca 1:1 zremisowali z pleszewska Stalą

Jak to bywa w spotkaniu derbowym, było dużo walki i włożonych ambicji piłkarzy. Ostatecznie jednak Czarni Dobrzyca 1:1 zremisowali z pleszewska Stalą. Od samego początku niedzielnego meczu przewagę osiągnęli piłkarze gospodarzy, jednak nie potrafili umieścić piłki w siatce. Pleszewianie otrząsnęli się z przewagi gospodarzy dopiero w 18 minucie, kiedy to groźną akcję przeprowadził Krystian Benuszak. Zagrał on futbolówkę Mateusza Raczyka, który jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 22 minucie rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Szymon Łyskawka, na 3 metrze z piłką minął się Mateusz Matłoka i tym sposobem piłka ugrzęzła w siatce Czarnych. Pleszewianie objęli więc prowadzenie.
W 27 minucie Rafał Lewera doskonałym podaniem obsłużył Benuszaka, który miał zamiar przelobować Matłokę, jednak bramkarz Czarnych nie miał problemu z wybronieniem tej piłki. W 29 minucie nastąpił błąd w linii defensywnej Stali. Podczas wybicia piłki w polu karnym obrońca Stali trafił w rękę innego zawodnika gości i sędzia spotkania Sławomir Chlebowski podyktował rzut karny. Ten stały fragment gry wykorzystał Remigiusz Prusak i był już remis. Trzy minuty później ponownieie swojej szansy na zdobycie gola szukał Prusak jednak jego strzał minimalnie minął światło pleszewskiej bramki. Z kolei w 40 minucie to pleszewianie mogli zdobyć bramkę, doskonałym podaniem popisał się bowiem Łukasz Bandosz, a w polu karnym strzałem głową starał się zaskoczyć Matłokę Łukasz Jańczak. Bramkarz Czarnych z trudem obronił jednak ten strzał. W odpowiedzi Kamil Kaźmierczak strzelił mocno i płasko, jednak obok bramki Walęsiaka. W 42 minucie Jakub Janczak wybił piłkę z linii bramkowej, która nieuchronnie zmierzała do siatki, a dobitkę Łyskawki obronił Matłoka. Mimo wszystko, wynik nie uległ już w pierwszej połowie zmianie.
Tymczasem po zmianie stron już w 55 minuce Kaźmierczak starał się zaskoczyć Walęsiaka, jednak jego strzał z 8 metrów wybronił bramkarz pleszewski. Ponownie Kaźmierczak mógł dać prowadzenie gospodarzom w 62 minucie, kiedy to nie trafił strzałem głową do pustej bramki. W końcówce spotkania przewagę uzyskali gości. W 76 minucie Bandosz po podaniu Raczyka trafił jednak w słupek bramki Czarnych, a wcześniej głową mógł zdobyć bramkę Lewera. W 83 minucie piłkę meczową miał Benuszak, który w pojedynku „jeden na jeden” przegrał pojedynek z Matłoką, strzelając prosto w jego nogi, a mógł w tym momencie podawać do lepiej ustawionego Lewery, który znajdował się sam przed bramką gospodarzy i zapewne bez żadnego problemu umieściłby piłkę w pustej bramce. Tak więc derby powiatu pleszewskiego zakończyły się podziałem punktów.

Czarni Dobrzyca – Stal Pleszew 1:1