MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Delegacja z Dolnej Saksonii odwiedziła powiat pleszewski

Damian Cieślak
Damian Cieślak
W powiecie pleszewskim gościła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland. Grupa pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej i administracji publicznej odwiedziła choćby szpital, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie, Dom Chłopaków w Broniszewicach czy zamek i Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie
W powiecie pleszewskim gościła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland. Grupa pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej i administracji publicznej odwiedziła choćby szpital, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie, Dom Chłopaków w Broniszewicach czy zamek i Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie archiwum powiatu pleszewskiego
Delegacja z partnerskiego powiatu Ammerland odwiedziła Pleszew i okolice. Grupa, w której znaleźli się m.in. pracownicy służby zdrowia, pomocy społecznej i administracji publicznej odwiedziła szpital, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie, Dom Chłopaków w Broniszewicach czy zamek i Muzeum Leśnictwa Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Delegacja z Dolnej Saksonii odwiedziła powiat pleszewski

W powiecie pleszewskim gościła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland z Dolnej Saksonii w Niemczech. Grupa pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej i administracji publicznej odwiedziła choćby szpital, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie, Dom Chłopaków w Broniszewicach czy zamek i Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Medycy wizytowali Monoprofilowane Centrum Symulacji Medycznej na Uniwersytecie Kaliskim, z kolei w Pleszewskim Centrum Medycznym niemieccy lekarze w ramach wymiany doświadczeń asystowali doktorowi Andrzejowi Wiśniewskiemu w innowacyjnej operacji 56-letniej pacjentki z zakresu uroginekologii.

- Zabieg ten to połączenie nowoczesnych i małoinwazyjnych metod laparoskopowych, innowacyjnego sprzętu, wiedzy lekarzy oraz spersonalizowanego podejścia do pacjentki. Pozwoliło to w trakcie jednej operacji na naprawę wszystkich zaburzeń mimo stopnia ich zaawansowania i mnogości. Wykorzystaliśmy mieszaną technikę pochwowo-laparoskopową. Początek zabiegu zaczęliśmy od strony pochwy, a następnie metodą profesora Kociszewskiego przy użyciu specjalnych laparoskopowych gwoździ i materiału syntetycznego odtworzymy uszkodzone powięzie - tłumaczył doktor.

Operacja trwała około 2 godzin. Więcej o zabiegu pisaliśmy TUTAJ.

Delegacja została powitana w Starostwie Powiatowym, a impreza pożegnalna odbyła się w Wiosce Indiańskiej w Józefowie.

24 lata współpracy

Współpraca między samorządami została zapoczątkowana przez nieżyjącego już pierwszego przewodniczącego Rady Powiatu Pleszewskiego Włodzimierza Lehmanna. Inicjatywa nie była przypadkowa i stanowiła rozwinięcie zawartego wcześniej partnerstwa pomiędzy gminami: Gizałki i Apen.

W Polsce porozumienie podpisano 2 września 2000 r., podczas uroczystej sesji w sali gobelinowej muzeum w Gołuchowie. Niemieckojęzyczne umowa została zawarta nieco wcześniej, bo 6 lipca, na terenie powiatu Ammerland, w Liden koło Westerstede.

Później współpracę nawiązywały kolejne gminy. Najpierw Pleszew z Westerstede, Chocz z Wiefelstede, Gołuchów z Bad Zwischenahn, Czermin z Edewecht, a niedawno Dobrzyca z Rastede.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto