Dawid Sobkowiak wywalczył złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Karate w Nitrze

RED
Dawid Sobkowiak wywalczył złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Karate w słowackiej NItrze

Na początku grudnia został rozegrany Międzynarodowy Turniej Karate w Nitrze na Słowacji z udziałem 439 zawodników z 63 klubów i z 13 państw.

W zawodach udział wzięła reprezentacja narodowa, dla której występ był kolejnym sprawdzianem przez zbliżającymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się na początku lutego w Soczi.

Dawid Sobkowiak reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate wywalczył złoty medal,w kategorii kumite kadetów +63kg. - W drodze po złoty medal pokonał czterech rywali: Słowaka Henricha Palfy, Norwega Madsa Saelida 5-4, Węgra Adama Schreibera 5-1 oraz w finale po zaciętym pojedynku kolejnego Słowaka Marka Pavlaka 5- 4 - mówi Józef Sołtysiak, prezes PKK.

W turnieju brała udział również Marta Michalewicz, która w eliminacjach uległa Słowaczce Laurze Palinkaosova.