Dawid Sobkowiak wywalczył srebrny medal na prestiżowym turnieju Youth Youth League Karate 1 w meksykańskim Cancun

RED
Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dawid Sobkowiak, który w prestiżowym turnieju Youth League Karate 1 w meksykańskim Cancun zdobył srebrny medal!

Dawid Sobkowiak zaliczany jest do grona najlepszych juniorów na świecie. Rok 2018 był dla niego wyjątkowy. W swoim dorobku ma już brązowy medal Mistrzostw Europy, a w swoim sportowym CV zwycięstwa nad najlepszymi karatekami na świece. Na rozkładzie ma aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederika Petersena, Amerykanina Iveya Brandena oraz Białorusina Artsema Liavonchyka. W meksykańskim Cancun dołożył kolejną cegiełkę do imponujących sukcesów. Po przejściu eliminacji awansował do finału, gdzie nieznacznie uległ zawodnikowi gospodarzy 2-3. Zawody Youth League Karate 1 należy do największych turniejów obu Ameryk. Wzięło w im udział ponad 500 zawodników z 32 krajów, w tym czworo reprezentantów z Polski.

Pechowo rywalizację w Cancun ukończył Kacper Vogt, który zajął w swojej kategorii 7 miejsce. - W walce repasażowej o brązowy medal przy stanie 4-1 dla Kacpra Vogta zawodnik z Meksyku uległ kontuzji i za wykluczenie z dalszej walki rywala Kacper został zdyskwalifikowany karą hansoku. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja - zdradza szczegóły Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Drugi medal dla Polski zdobył Krzysztof Szewczyk wychowanek trenera Macieja Gawłowskiego z Olimpu Łódź.