Bieg Władka i Bieg dla dzieci im. Stanisława Mikołajczyka
I Bieg Króla Władysława w Dobrzycy to nie tylko rywalizacja dorosłych, ale również wielka sportowa atrakcja dla najmłodszych. Część przeznaczona dla najmłodszych przyciągnęła ponad 200 osób. Organizatorzy przygotowali kilka dystansów. W zależności od wieku uczestników, od 100 poprzez 200, 400, 600, po 800 metrów.
Dalsza część teksu pod wideo
I Bieg Króla Władysława w Dobrzycy - zobacz materiał wideo
Zabawę otworzył Bieg Władka, czyli zmagania przedszkolaków. Kolejny punkt programu stanowiły biegi dla młodzieży szkolnej im. Stanisława Mikołajczyka pod patronatem starosty pleszewskiego. Wzięły w nich udział osoby urodzone w latach 2008-15. Emocji nie brakowało. Każdy uczestnik otrzymały pamiątkowy medal. Najlepsi odebrali pamiątkowe statuetki podczas uroczystej dekoracji przed dobrzyckim pałacem.
Impreza wpisała się już nie tylko do kalendarza gminnych wydarzeń, ale i biegowych w ogóle. Ponad 100 osób więcej niż w tamtym roku to jest dobry wynik. Z dziećmi i młodzieżą było nas w sumie ponad 500 zawodników. To już jest duża impreza masowa
- mówi Jarosław Pietrzak, burmistrz gminy Dobrzyca.
Relację z biegu na 5 i 10 km znajdziecie TUTAJ. Głównym sponsorem biegowego Granx Prix Ziemi Pleszewskiej jest firma FAMOT.
Polub nas na FB
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tysiące martwych pszczół pod Pleszewem. Co się wydarzyło w W...
Ta sygnalizacja świetlna na DK nr 12 w Pleszewie spędza sen ...
Wielkopolski Festiwal Rzemiosła 2023 w Pleszewie przyciągnął...
To prawdziwa metamorfoza grozy. Po dawnym pałacu w Wielkopol...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?