Czwartoligowe derby dla LKS-u Gołuchów

Futboliści z Gołuchowa górą w meczu z BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec
Futboliści z Gołuchowa górą w meczu z BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec Mariusz Kruchowski
LKS Gołuchów 4:0 rozgromił w derbowej konfrontacji BS Płomyka Jarotę II Jarocin/Koźminiec!

W sobotnim spotkaniu pomiędzy zespołami LKS Gołuchów a BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec na trybunach było można zauważyć futbolowe święto w Gołuchowie. Nikt pewnie się nie spodziewał takiego wyniku, ale można było przypuszczać, że walczący ambitnie głuchowianie wysoko zawieszą poprzeczkę zespołowi z Koźmińca. I tak właśnie było...! Piękna gra piłką zespołu BS Płomyk Jarota II nic nie mogła zdziałać wobec ambitnie walczących piłkarzy LKS-u Gołuchów.
Ale po kolei...
Już w 2 minucie Dariusz Małecki zagrał piłkę w pole karne do Kamila Stefaniaka, napastnik zespołu z Koźmińca uprzedził jednak Błażej Marciniak. W 6 minucie Michał Laluk popisał się rajdem po lewej stronie boiska, wrzucił piłkę w pole karne, tam przejął ją Patryk Sikora, jednak futbolówkę odebrał mu Piotr Andrzejczak. Z kolei w 7 minucie niecelnym strzałem na bramkę Tomasza Szymkowiaka "popisał się" Paweł Kryś.
A tymczasem w 25 minucie padła pierwsza bramka, a zdobył ją Patryk Sikora, który wykorzystał doskonale podanie od Grzegorza Kusia. Po tej bramce gra toczyła się głównie w środku pola i właśnie prowadzeniem zespołu gospodarzy zakończyła się pierwsza odsłona derbowego spotkania.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zmianie stron w 55 minucie Wiła zagrywał do Piotra Andrzejczaka, który "zawędrował" w pole karne. Popularny „Pika” mógł zdobyć bramkę wyrównującą, jednak piłka minimalnie minęła światło bramki zespołu gospodarzy. Z kolei w 65 minucie z rzutu wolnego strzelał Laluk, jednak to uderzenie wybronił Simon Krawczyk.
Minutę później nastąpiła koronkowa akcja piłkarzy BS Płomyka Jarota II.: Juszczak - Kryś, a całą akcję zakończył Wiła, jednak uderzenie pomocnika gości okazało się nieskuteczne. A w76 minucie gospodarze zdobyli drugiego gola w tym w tym meczu, a jego autorem był Mateusz Szkudlarski, który z ostrego kąta strzelił w długi róg bramki Krawczyka. W 82 minucie Tobiasz Kupczyk z lewej strony boiska dorzucił piłkę w pole karne, a tam Bartosz Cierniewski niecelnie uderzył na bramkę gospodarzy.
Gospodarze odpowiedzieli w 86 minucie kontratakiem, całą akcję wykończył ponownie Szkudlarski i miejscowi prowadzili już 3:0. Dzieła zniszczenia zespołu BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec dokonał duet Michał Marciszak z- Krzysztof Banasiak. Ten pierwszy przejął piłkę w środkowej części boiska, popędził na bramkę gości, ale "obsłużył" lepiej ustawionego Banasiaka, który zdobył czwartego i ostatniego gola w tej derbowej konfrontacji!
Sobotnie derbowe spotkanie zakończyło się więc wysokim zwycięstwem zespołu LKS Gołuchów. Futboliści z tego zespołu byli skuteczniejsi, zagrali bardziej ambitnie i wierzyli w końcowy sukces. Natomiast gracze BS Płomyka Jaroty II Jarocin/Koźminiec grali ładną piłkę dla oka, jednak nie przełożyło się to się na sytuacje strzeleckie...

LKS GOŁUCHÓW – BS PŁOMYK JAROTA II JAROCIN 4:0 (1:0)