Cztery medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

Czterech zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w IV Turnieju Szlakiem Templariuszy w Koźminie Wlkp. Każdy z nich wrócił do domu z medalem.

Po złoto sięgnęła najmłodsza zawodniczka klubu, 9-letnia Wiktoria Wolniak (kumite dziewcząt, -28kg). Był to jej trzeci start na zawodach i trzeci wywalczony „krążek”. Sukces koleżanki powtórzył Michał Szymoniak (kumite młodzików +50kg). Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate był wyraźnie lepszy od swoich konkurentów. Srebrny medal wywalczył Jakub Jabłoński (kumite młodzików -50kg), który w finale nieznacznie przegrał z kolegą z Wrześni. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Ostapowicz (kumite młodzików +50kg). W walce o brązowy medal pokonał 4:1 zawodnika z Leszna.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z 25 klubów z województwa Wielkopolskiego i Dolnośląskiego.