Cztery medale pleszewskich karateków na Polish Open

PF
W Bielsku-Białej rozegrany został międzynarodowy turniej karate WKF, jeden z największych turniejów karate w Polsce. Pleszewianie zdobyli 4 medale

W zawodach wystartowało ponad 1300 zawodników i zawodniczek z 29 państw z Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Europy. Pleszewski Klub Karate reprezentowało ośmioro zawodników, którzy wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

W klasyfikacji medalowej pleszewianie uplasowali się na 20 miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Sobkowiak, który potwierdził swoją wysoką formę. Po złoty medal sięgnął również w kumite seniorów Bartłomiej Sołtysiak. Z brązowego medalu mogli się natomiast cieszyć bracia Vogt.

Dla Marty Michalewicz, Magdaleny Godlewskiej, Kacpra oraz Filipa Vogta był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata WKF, które pod koniec października odbędą się na Teneryfie.