Charakter lidera

Hitem XI kolejki gołuchowskiej Futsal Ligi było starcie pierwszej z drugą drużyną tabeli. W meczu Tilgnera z Myjnią emocji nie brakowało.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze wicelidera. Nie minęły dwie minuty, a na tablicy wyników był już remis. Na przerwę jednak z prowadzeniem schodzili gracze Myjni. Po indywidualnej akcji płaskim strzałem bramkarza Tilgnera zaskoczył Bartosz Chmiel.

Po zmianie stron druga drużyna tabeli długimi fragmentami dominowała na boisku. W efekcie piłkarze Myjni objęli prowadzenie 6:3. Gracze Tilgnera wzięli się ostro do pracy i w zaledwie kilka minut doprowadzili do remisu. Lidera do walki poderwał duet: Marcin Wandzel i Łukasz Marcinkowski. Drużynę z Pleszewa remis zadowalał, natomiast zdenerwowani piłkarze Myjni nie potrafili już stworzyć sytuacji, która mogłaby przechylić losy spotkania na ich korzyść.

Tym samym Tilgner utrzymał sześciopunktową przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.