Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz gminy Chocz otrzymał jedno z wyższych odznaczeń państwowych. Z rąk wojewody Zbigniewa Hoffmanna odebrał Srebrny Krzyż Zasługi

Damian Cieślak
Urząd Miejski Gminy Chocz
Marian Wielgosik ostatnie dni z pewnością zaliczy do udanych. W wyborach samorządowych pokonał Annę Koniewicz-Kruk i kolejną kadencję będzie sprawował funkcję burmistrza gminy Chocz. Wcześniej otrzymał odznaczenie państwowe.

Burmistrz otrzymał jedno z wyższych odznaczeń państwowych - Srebrny Krzyż Zasługi. - To dla mnie bardzo prestiżowe i miłe wyróżnienie mobilizujące mnie do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności - podkreśla włodarz gminy Chocz.

Najważniejsza osoba w państwie doceniła działalność samorządową Mariana Wielgosika. - Pod uwagę były brane takie czynniki, jak wkład w rozwój gminy, pozyskane pieniądze zewnętrzne dla naszej małej ojczyzny oraz działalność społeczna czy charytatywna - opowiada sekretarz gminy Magdalena Marciniak.

Odznaczenie Marianowi Wielgosikowi wręczył wojewoda Zbigniew Hoffmann podczas spotkania, które odbyło się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. - Ta uroczystość jest uznaniem i podziękowaniem za zasługi i osiągnięcia. Jestem zaszczycony, że mogę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i swoim własnym wręczyć te zaszczytne odznaczenia państwowe. Czynię to z niezwykłą dumą, bo są wśród nas osoby o wielkim dorobku życiowym i zawodowym, które swoją postawą dają świadectwo, jak można poprzez własne życie służyć każdego dnia ojczyźnie - podkreślał wręczając odznaczenia Zbigniew Hoffmann.

Docenieni zostali także mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się wybitnymi zasługami na rzecz kultywowania historii, środowiska kombatanckiego oraz szerzenia patriotycznych postaw w społeczeństwie. Wojewoda wręczył również Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz Medale „Pro Patria”.

Krzyż Zasługi został ustanowiony w 1923 r. Nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest tylko w sytuacjach wyjątkowych. Dzieli się na trzy stopnie: Złoty (I), Srebrny (II) i Brązowy (III).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto