BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec. Kolejna efektowna wygrana

BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec. Kolejna efektowna wygrana drużyny z naszego regionu Mariusz Kruchowski
BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec. Kolejna efektowna wygrana naszego czwartoligowca. Tym razem BS Płomyk 4:1 rozgromił Wartę Krzymów

Niedzielne spotkanie pomiędzy BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec a Wartą Krzymów wskazywało że faworyt jest tylko jeden, czyli zespół gospodarzy. Jednak piłkarze Sylwina Donarta w pierwszej połowie postawili twarde warunki miejscowym futbolistom. Pierwsze 10 minut należało do gospodarzy, którzy już w 4’ Patryk Cierniewski sprawdził czujność bramkarza gości Kamila Sobczaka. Ten jednak doskonałą interwencją sparował piłkę na rzut rożny. Z kolei w 13’ Artur Wiśniewski popisał się doskonałym podaniem i obsłużył Tomasza Tomickiego, który jednak uderzył obok bramki Simona Krawczyka. Trzy minuty później Wiśniewski w zamieszaniu na polu karnym oddał strzał, ale super refleksem popisał się Krawczyk. A tymczasem w 21’ ponownie Tomicki sprawdził czujność Krawczyka, ten jednak doskonale zdołał obronić strzał napastnika Warty Krzymów. W 30’ rzut rożny wykonywał Sylwester Śliga, ale strzał Tomickiego obronił Krawczyk. Dwie minuty później Maciej Paszek zdecydował się na uderzenie zza linii pola karnego i po rykoszecie od obrońcy piłka wychodzi na rzut rożny. W 39’ z powietrza uderzył Dawid Guźniczak, piłka minimalnie minęła światło bramki Sobczaka. W 43’ miał miejsce rzut różny dla gospodarzy, wykonywał go Patryk Cierniewski, piłka dotarła do Macieja Paszka, jednak jego strzał z 20 metrów minął światło bramki golkipera gości. W 44’ z ostrego kąta strzał oddał Patryk Cierniewski, jednak doskonałą interwencją popisał się Sobczak. W ostatniej minucie pierwszej połowy w pole karne dośrodkował Dariusz Małecki, a na bramkę Sobczaka strzał głową oddał Kamil Stefaniak, jednak piłka nie trafia w jej światło.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

A tymczasem po zmianie stron w 46’ piłkę w pole karne dośrodkował Maciej Paszek, a głową piłkę do siatki skierował Stefaniak. Minutę później Patryk Cierniewski dośrodkował w pole karne, a Stefaniak po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce. Z kolei w 59’ Patryk Cierniewski zdołał przelobować bramkarza gości i piłka po raz trzeci ugrzęzła w siatce. Jakby tego było mało, dwie minuty później z prawej strony dośrodkował Wojciech Figan, piłka trafia pod nogi Piotra Andrzejczaka, a ten nie miał żadnego problemu z umieszczeniem jej w siatce. W 65’ Figan w 16 metrów mocno uderzył na bramkę gości minimalnie obok słupka. Minutę później piątą bramkę powianiem strzelić Tomasz Mikołajczak, jednak trafił w boczną siatkę.
Z kolei w 70’ w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mikołajczak, jednak doskonałą interwencją popisał się Sobczak. W 85’ strzałem z dystansu swojego szczęścia ponownie próbował Figan, pika po jego uderzeniu przeszła obok słupka. Minutę później Patryk Cierniewski uderzył w boczną siatkę, a trzeba dodać, że była to „setka” dla zespołu gospodarzy.
Ostatnim akcentem niedzielnego spotkania była W 87’ gry, kiedy to przyjezdni zapisali na swoim koncie honorowe trafienie. Gola na pocieszenie zdobył Albert Darul, trzeba jednak dodać, że w tej sytuacji nie popisała się defensywa BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec...

BS Płomyk Jarota II Jarocin – Warta Krzymów 4:1 (4:1)