Awans futbolistów z Koźmińca

Piłkarze z Koźmińca od efektownego zwycięstwa z Odolanovią Odolanów rozpoczęli swoją pucharową przygodę Mariusz Kruchowski
Po środowej wygranej 7:0, piłkarze z Koźmińca awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski

Środowym spotkaniem z Odolanovią Odolanów piłkarze BS Płomyk Jarota II Jarocin rozpoczęli swoją przygodę w tym sezonie z Pucharem Polski. Faworytem tego spotkania byli piłkarze z Koźmińca, którzy występują w rozgrywkach IV ligowych, dlatego również piłkarze BS Płomyk Jaroty II na mecz pucharowy udali się w mocno rezerwowym składzie. W tej konfrontacji zabrakło: Pała Krysia, Dawida Guźniczaka, Piotra Andrzejczaka czy też Łukasza Wawrockiego, ale za to trener dał szansę młodym piłkarzom, którzy godnie zastąpili swoich starszych, bardziej doświadczonych kolegów.
Od samego początku spotkania przewagę posiadali podopieczni Grzegorza Idzikowskiego i już w 3 minucie Kamil Stefaniak mógł otworzyć wynik spotkania, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Odolanovii Mateuszem Osiewałą. W 10 minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali gospodarze, jednak strzał przewrotką Arkadiusza Kuświka bez problemów wyłapał Simon Krawczyk. W 14 minucie Dariusz Małecki w indywidualnej akcji wpadł w pole karne, jednak piłka po jego strzale z ostrego kąta minimalnie minęła światło bramki Osiewały.
Tymczasem w 17 minucie padła pierwsza bramka dla piłkarzy BS Płomyk Jarota II Jarocin, strzelcem tego gola był Kamil Stefaniak, który wykorzystał akcję Wojciecha Figana. Kapitan gości wrzucił piłkę w pole karne, tam jeszcze głową futbolówkę przedłużył do Stefaniaka Wojciech Kamiński i tak napastnik BS Płomyk Jarota II otworzył wynik spotkania. Minutę później Stefaniak na dwa razy strzela zdobył swojego drugiego gola. Za pierwszym razem strzał napastnika gości broni Osiewała, ale wobec dobitki był już bezradny. Dodajmy, że Stefaniak wykorzystał doskonałe podanie Damiana Kosińskiego. W 28 minucie miała miejsce szkolna akcja zespołu gości. Szymon Juszczak zagrał do Małeckiego, ten do Kosińskiego, który już nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce zespołu gospodarzy. Dwie minuty później popularny „Kosa” huknął jak z armaty z 16 metra jednak piłka minimalnie obok bramki, asystentem w tej sytuacji strzeleckiej był ponownie Małecki.
Miejscowi jednak nie rezygnowali i w 38 minucie druga nastąpiła druga sytuacja strzelecka gospodarzy. Jan Lesiewicz strzałem z półobrotu starał się pokonać Krawczyka, który ostatecznie obronił strzał piłkarza gospodarzy, parując piłkę na rzut rożny.
A tymczasem jeszcze przed przerwą Osiewała musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Małeckiego, a doskonałym podaniem z prawej strony popisał się Kamiński. I tak pierwsza osłona spotkania zakończyła się efektownym prowadzeniem gości!
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni nadal posiadali przewagę oraz dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 57 minucie Piotr Walczak do zagrał Kamińskiego, ten posłał futbolówkę wzdłuż bramki Osiewały, a tam strzałem do „pustaka” wynik meczu podwyższył wprowadzony do gry w drugiej połowie Marek Wiła. W 62 minucie Maciej Paszek z próbował zaskoczyć golkipera gości strzałem z ostrego kąta, jednak posłał piłkę nad bramką. Minutę później bardzo aktywny w tym spotkaniu i nie tylko Szymon Juszczak ukoronował swoją dobrą grę, strzelając bramkę po podaniu asystenta Małeckiego. Dwie minuty później potężnym strzałem z dystansu czujność Osiewały sprawdził Kamiński. Bramkarz gospodarzy z wielkim trudem wybił jednak piłkę na rzut rożny. Z kolei w 70 minucie miała miejsce akcja gospodarzy, ale strzał Kuświka obronił Krawczyk, a w 75 minucie bramkarz gości obronił strzał Arkadiusza Przytuły. W 80’ szybkość biegu z piłką pokazał Patryk Łukaszewski, który przejął piłkę na swojej połowie i pomimo asysty dwóch obrońców gospodarzy, nie dał się im dogonić i płaskim strzałem w długi róg ustalił wynik środowej pucharowej konfrontacji!

Odolanovia Odolanów – BS Płomyk Jarota II Jarocin 0:7 (0:4)