Alicja Nogaj wicemistrzynią Polski juniorów 17-18-letnich w pływaniu

W lipcu 2023 roku Alicja Nogaj wzięła udział w mistrzostwach Europy juniorów w Belgradzie, a także wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorów 17-18-letnich archiwum prywatne
Alicja Nogaj wicemistrzynią Polski juniorów 17-18-letnich w pływaniu! Pochodząca z gminy Chocz zawodniczka Posnanii Poznań zajęła drugie miejsce w swojej koronnej konkurencji - 50 m stylem dowolnym.

W kwietniu 2023 roku Alicja Nogaj zajęła 7. miejsce w seniorskich mistrzostwach kraju. Podczas tamtej imprezy uzyskała minimum na juniorskie mistrzostwa Europy w Belgradzie. Ten start nie ułożył się po myśli utalentowanej pływaczki. W eliminacjach uzyskała czas 26.66 s i nie uzyskała awansu do kolejnego etapu. Gdyby urodzona w 2006 roku zawodniczka zbliżyła się do wyniku osiągniętego w kwietniu w olsztyńskiej Aquasferze - 25.98 s lub rezultatów uzyskanych kilka dni temu w Oświęcimiu, promocję do półfinału uzyskałaby bez większych problemów.

- Jak to w sporcie bywa, nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy. Start na 50 m nie wybacza błędów, a nam się one przytrafiły

- komentują przedstawiciele Posnanii Poznań.

Alicja w przyszłym roku będzie miała kolejną szansę walki o awans na MEJ. Jeśli się uda, pojedzie tam jako wicemistrzyni Polski juniorów 17-18-letnich w pływaniu. Krajowy czempionat w lipcu odbywał się na 50-metrowym basenie we wspomnianym Oświęcimiu.

Podopieczna trenerki Elżbiety Krakowiak bardzo dobrze spisała się w swojej koronnej konkurencji. W eliminacjach 50 metrów stylem dowolnym uzyskała najlepszy czas (26.33 s). W finale popłynęła jeszcze szybciej - 26.20 s i finiszowała na drugiej pozycji. Nieznacznie lepsza okazała się Barbara Walczak (26.18 s) z G-8 Bielany Warszawa.

Finał na 50 metrów stylem dowolnym możecie obejrzeć TUTAJ - finał z udziałem Alicji od 13 minuty.

To nie był jedyny finał Alicji Nogaj. W Oświęcimiu udanie startowała także na 100 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy (z 59.38 na 59.09 s) i z siódmym czasem awansowała do decydującej rozgrywki. Tam kolejna „życiówka” - 59.03 s - i ostatecznie siódma lokata.

Finał na 100 możecie obejrzeć TUTAJ - od 28:30.

Listę indywidualnych startów uzupełnił występ na 50 metrów stylem grzbietowym. W eliminacjach Alicja uzyskała 31.88 s i zajęła 18. pozycję. Mieszkanka gminy Chocz była również członkiem mieszanej sztafety 4x100 m stylem zmiennym, która finiszowała na szóstej lokacie.

Przypomnijmy, że utalentowana zawodniczka ma w dorobku dwa brązowe medale juniorskich mistrzostw kraju zdobyte w 2020 (14-latki) i 2022 roku (16-latki).