6. miejsce zajęła tenisowa reprezentacja powiatu pleszewskiego na Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Koźminie Wielkopolskim

W Koźminie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Tenisie Stołowym. Rywalizowano o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem tej imprezy jest wyłonienie najlepszego powiatu w tenisie stołowym oraz reprezentacji Wielkopolskiego na Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS - opowiada trener Andrzej Poźniak. W Koźminie nie zabrakło tenisistów stołowych z powiatu pleszewskiego. Nasza drużyna wywalczyła 6., uhonorowane pucharem, miejsce. W 48-punktowy dorobek reprezentacji największy wkład miały juniorki „Chrobrego” Gizałki oraz junior UKS-u Żaki Taczanów. Majka Majdecka zajęła 2. miejsce, a Ewa Mazurek została sklasyfikowana na pozycji 7-8. Na drugim stopniu podium stanął Wiktor Talar. Łącznie wymienieni sportowcy zdobyli 23 punkty. 14 oczek dołożyli młodzicy z Gizałek. Dominika Cieślak i Filip Szczepaniak (miejsca 9-12) oraz Klaudia Słupska i Kamil Majdecki (13-16). W kategorii kadetek, po rocznej nieobecności na sportowych arenach województwa, startowała Wiktoria Jankowiak. Uplasowała się na pozycji 9-12 i wzbogaciła dorobek powiatu o kolejne 4 punkty. 3 oczka wywalczyła Katarzyna Mazurek (13-16) rywalizująca w kategorii seniorek, a po 2, Wiktor Borowski (17. miejsce w kategorii kadet i jego Jacek Borowski (17. wśród seniorów). Wymienieni tenisiści to również na co dzień zawodnicy „Chrobrego”. Najmniej szczęścia miał tego dnia tenisista LKS Gołuchów-u Rafał Wojcieszak, który startując w najliczniejszej kategorii seniorów już w dwóch pierwszych pojedynkach musiał uznać wyższość zawodników znacznie wyżej rozstawionych w turniejowej drabince.

Dzień wcześniej w Poznaniu na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek Dominika Cieślak zajęła miejsce w przedziale 17- 24, a Klaudia Słupska i Natalia Kubiak zostały sklasyfikowane w przedziale 25-32. W rywalizacji zespołowej dziewczęta z Gizałek zajęły pozycję 9-12.