5 medali wychowanków braci Sołtysiaków na międzynarodowym turnieju w Berlinie

Józef Sołytsiak
Wielkim sukcesem zakończył się występ na międzynarodowym turnieju w Berlinie pleszewskich karateków.W zawodach wystąpiło 1150 zawodników z 30 krajów w tym ośmioro zawodników z PKK Pleszew: Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Kacper Vogt, Filip Vogt, Maciej Śmigielski, Maciej Drążewski i Tomasz Sołtysiak.

Złoty medal zdobył Jan Szkudlarek w kategorii kumite U14 +63kg. Szkudlarek wygrał 3 walki. W pierwszej walce wygrał z reprezentantem Niemiec (klub SAH) Lucasem Vogelem 1-0, drugą rozstrzygał z Niemcem Abdullahem Bagci (klub KSC) 3-0. W finale wygrał 2-0 Niemcem Valentino Laubingerem (klub GR Jiyu Neumunster). Drugi złoty medal wywalczył Kacper Vogt w kategorii kumite U12 -39kg. Kacper wygrał 5 walk, reprezentanta Łotwy Artemija Juksha 3-0, Duńczyka Daniela Nilsena 8-0, Rosjanina Daniela Chepurnova przez wskazanie, w półfinale Bułgara Krystiana Velinova 3-1 i w finale Huberta Musn wickiego Budaikan Szczecin 2-0.

Pleszew.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

'

Srebrny medal wywalczyła Barbara Sadowska w kategorii kumite U14 -55kg. Basia zasługuje na szczególne wyróżnienie ponieważ walczyła z kontuzja biodra, które nabawiała się w pierwszej walce z reprezentantką Łotwy Margaritą Maksymową wygrywając z nią przez wskazanie sędziowskie. W drugiej walce pokonała Szkotkę Carę Murie 5-1. W finale uległa przez wskazanie sędziowskie reprezentantce Ukrainy Annę Protsenko przy stanie remisowym 1-1.
Brązowy medal wywalczył Filip Vogt w kategorii kumite U14 -42kg. W pierwszej walce Fili wygrał przez wskazanie reprezentanta Białorusi Konstantina Tsishevicha przy stanie 2-2. W kolejnej pokonał Duńczyka Nicy Hansena 7-0, w ćwierćfinale pokonał 2-0 Szkota Ritche Strauna. W półfinale uległ 3-2 po zaciętym pojedynku z Ukraińcem Stanislavem Demsky. W repasażach w walce o brązowy medal wygrał Niemcem Marco Romeltem.
Drugi brązowy medal dla PKK Pleszew wywalczył w kategorii seniorów kumite +84kg Tomasz Sołtysiak. W pierwszej walce pokonał Szwajcara Radovana Simica 2-0, w drugiej Niemca Merlina Wehmera 7-1 w półfinale uległ Norwegowi Arikowi Amroun 2-0. W repasażach o brązowy medal pokonał Bułgara Tervela Zwjatkova 2-0.
Na piątym miejscu uplasował się Maciej Drążewski w walce o brązowy medal przegrał z Bułgarem Martinem Jordanowem. W pierwszej walce Drążewski pokonał Anglika Allfie Povella 2-0, w kolejnej pokonał Norwega Baldera Hjerpassena. Znakomitą passę naszemu reprezentantowi przerwał jeden z najlepszych zawodników w tej kategorii w Europie Turek Tohan Ozturk. Nasz zawodnik o wejście do finału uległ Turkowi 5-1.