2. liga koszykówki. Zabrakło sił. KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał w Jeleniej Górze

KS Kosz Kompaktowy Pleszew w 18. kolejce 2. ligi niespodziewanie przegrał w Jeleniej Górze. Miejscowe Sudety pokonały zespół Alana Urbaniaka 75:73.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał w Jeleniej Górze

Dla pleszewskiego zespołu wyjazd do Jeleniej Góry stanowił zwieńczenie trudnego tygodnia, w czasie którego musiał rozegrać aż 3 spotkania, w tym 2 z rzędu na wyjeździe. Zaczęło się od pewnego zwycięstwa na własnym parkiecie z Team-Plast KK Oleśnica. W środę przyszedł czas na długo wyczekiwany mecz na szczycie z Rycerzami Rydzyna. Stojący na wysokim poziomie pojedynek w końcówce na własną korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Patrząc na sobotnie wyniki obu drużyn, łatwo dojść do wniosku, że to spotkanie kosztowało zawodników wiele sił i nie zdołali się oni w pełni zregenerować. Ekipa z powiatu leszczyńskiego niespodziewanie przegrała we własnej hali z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Podopieczni Jędrzeja Jankowiaka w ostatniej kwarcie zdobyli tylko 11 punktów, rywale 26. Mecz zakończył się wynikiem 85:97. Podobny przebieg miało ostatnie 10 minut spotkania w Jeleniej Górze. W tym czasie konto pleszewian wzbogaciło się tylko o 10 oczek. Sudety dołożyły do swojego dorobku 17 punktów i wygrały 75:73. Gospodarze mieli zdecydowanie lepszy procent skuteczności akcji za dwa punkty (65.5% do 52.2%) i nieznacznie lepiej zbierali (36 do 32).

Jechaliśmy po zwycięstwo, ale - co podkreślali nawet miejscowi - było widać po nas, że rozgrywamy trzecie spotkanie w ciągu tygodnia. Niestety w ostatniej kwarcie zmęczenie powodowało, że podejmowaliśmy złe decyzje. Przytrafiła nam się druga porażka z rzędu. Lepiej, że taki kubeł zimnej wody dostaliśmy teraz niż miałoby to być w fazie play-off. Liga jest bardzo wyrównana. Mamy dobry zespół, ale inni też mają ekipy na podobnym poziomie, dlatego na każde zwycięstwo trzeba ciężko pracować i musimy o tym pamiętać. Wracamy do treningu i za tydzień będziemy chcieli wygrać. Naszym celem jest, aby sezon zasadniczy zakończyć w pierwszej trójce - opowiada trener Alan Urbaniak.

Pleszewianie w Jeleniej Górze znów musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Grzegorza Małeckiego. Najwięcej punktów - 20 - dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Chmielarz. Ponad 12 minut na parkiecie spędził nowy zawodnik Kosza 20-letni Mateusz Ziółkowski. Były zawodnik takich klubów, jak KSK Noteć Inowrocław czy Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz, zapisał na swoim koncie 2 oczka, 3 zbiórki i przechwyt.- Ostatnio mieliśmy problemy z kontuzjami. Czasami trenowało 8-9 zawodników i nie mogliśmy podczas zajęć rozegrać meczu. Przyjście Mateusza pomoże nam ten kłopot rozwiązać. To był jego pierwszy mecz. Jest silny fizycznie, bardzo dobrze gra w obronie, zdążył poznać większość naszych zagrywek. Nam pewno da nam szersze pole manewru - podkreśla trener Kosza.

Kolejny mecz już 22 stycznia. Pleszewianie u siebie zmierzą się z Zetkama La Nonna Doral Kłodzko.

KS Sudety Jelenia Góra - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 75:73

Skład: Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz (20 punktów), Krzysztof Spała (9), Patryk Marek (14), Mikołaj Spała (5), Filip Sieradzki (8), Krystian Rosiński (9), Mateusz Ziółkowski (2), Przemysław Galewski (6).