2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew wyszarpał kolejne zwycięstwo. To był dziesiąty triumf z rzędu naszego zespołu

Damian Cieślak
Niemal do ostatnich sekund ważyły się losy niedzielnego meczu w hali pleszewskiej "Jedynki". Ostatecznie KS Kosz Kompaktowy Pleszew zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyna Alana Urbaniaka pokonała IgnerHome Basket Nysa 81:72.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew z dziesiątym zwycięstwem w sezonie

Kosz dobrze rozpoczął niedzielny pojedynek. W pierwszych dwóch kwartach pozwolił rywalom zdobyć 36 punktów. Gospodarze mieli na koncie dwanaście oczek więcej i w dobrych humorach przystępowali do kolejnej części gry. Po zmianie stron w grze pleszewian coś się zacięło. Z coraz większym trudem przychodziło im wypracowanie dobrej pozycji do rzutu, a gdy już się to udało, zawodziła skuteczność. Efekt? Tylko dziewięć zdobytych punktów przy 23 gości z Nysy. Jeszcze w połowie czwartej kwarty drużyna Tomasza Włodowskiego prowadziła 68:67, ale wtedy pleszewianie pokazali klasę, zdobyli osiem punktów z rzędu i mogli nieco odetchnąć. Przyjezdni ambitnie walczyli do końca. Znów zbliżyli się na trzy oczka. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Alana Urbaniaka. KS Kosz Kompaktowy Pleszew wygrał we własnej hali 81:72.

- W pewnym momencie brakowało nam trochę sił, ale jesteśmy wybieganym zespołem, złapaliśmy drugi oddech i potrafiliśmy zareagować. Graliśmy do końca, pokazaliśmy charakter. W pierwszej połowie Krzysztof Chmielarz dał popis w ataku, w drugiej był już bardzo dobrze pilnowany i potrzebowaliśmy całego zespołu. Zagraliśmy dobrze w obronie. Zostawiliśmy serce na parkiecie. Wygraliśmy i jedziemy dalej - komentował po spotkaniu trener Alan Urbaniak.

Najskuteczniejszym zawodnikiem pleszewskiego zespołu był wspomniany Chmielarz, który zdobył 23 punkty (7 celnych rzutów za trzy). Po drugiej stronie parkietu wyróżniał się Michał Krawiec (21 punktów). 14 oczek "dorzucił" były reprezentant kraju 41-letni Michał Ignerski.

Kosz z kompletem dziesięciu zwycięstw jest w ścisłej czołówce tabeli grupy D 2. ligi koszykówki. W bardzo dobrej dyspozycji są także Rycerze Rydzyna (bilans 11-1), Pogoń Prudnik (9-2) i Exact Systems Śląsk Wrocław (9-1). Kolejny mecz drużyna Alana Urbaniaka zagra na wyjeździe. 5 grudnia zmierzy się z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie (7-3), aktualnie piątym zespołem rozgrywek.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - IgnerHome Basket Nysa 81:72 (25:18, 23:18, 9:23, 24:13)

Skład: Norbert Jaśtak (8 punktów), Krzysztof Chmielarz (23), Grzegorz Małecki (11), Krzysztof Spała, Patryk Marek (13), Mikołaj Spała (4), Filip Sieradzki (6), Krystian Rosiński (3), Przemysław Galewski (13).