2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew wygrał w Zielonej Górze

Damian Cieślak
Damian Cieślak - zdjęcia archiwalne
KS Kosz Kompaktowy Pleszew wygrał w Zielonej Górze. Dla drużyny Alana Urbaniaka było to 19. zwycięstwo w sezonie.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew wygrał w Zielonej Górze

W sobotę, 26 lutego 2022 roku, KS Kosz Kompaktowy Pleszew odniósł 19. zwycięstwo w sezonie. Drużyna Alana Urbaniaka wygrała na wyjeździe z Aldemed SKM Zastal Zielona Góra 79:61. Mecz od początku układał się po myśli gości. Nasza drużyna zakończyła pierwszą kwartę z 9-punktową przewagą. W drugiej części gry podopieczni Dawida Mazura zaczęli odrabiać straty i na przerwę schodzili mając tylko 3 oczka mniej od pleszewian. Druga połowa należała już w pełni do ekipy Alana Urbaniaka. Drużynę do zwycięstwa poprowadził Krzysztof Chmielarz. Rozgrywający zdobył 26 punktów. Blisko double-double byli Krzysztof Spała i Filip Sieradzki, którzy do odpowiednio 15 i 13 punktów dołożyli po 9 zbiórek. W zespole z Zielonej Góry wyróżniali się Ilian Węgrowski (22) i Konrad Szymański (19).

Kosz rozegrał do tej pory 24 spotkania. Do zakończenia sezonu zasadniczego naszej drużynie pozostały 4 mecze. Najbliższy znów na wyjeździe. 5 marca pleszewianie zagrają z IgnerHome Basket Nysa. Do własnej hali wrócą 7 dni później i zmierzą się z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Podopieczni Alan Urbaniaka zajmują 3. miejsce w grupie D 2. ligi koszykówki. Lepsze są tylko zespoły z Rydzyna i Prudnika.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 61:79 (15:24, 20:14, 14:23, 12:18)

Skład: Julian Sawada, Norbert Jaśtak (5 punktów), Krzysztof Chmielarz (26), Szymon Dekiert, Krzysztof Spała (15), Patryk Marek (9), Filip Sieradzki (13), Krystian Rosiński (7), Mateusz Ziółkowski (4).