2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał w Prudniku

Damian Cieślak
Damian Cieślak - zdjęcia archiwalne
Tylko 58 punków zdobył KS Kosz Kompaktowy Pleszew w Prudniku. To było zdecydowanie za mało, aby nawiązać walkę z Pogonią.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał w Prudniku

KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał po raz piąty w sezonie 2021/22. Zespół Alana Urbaniaka w wyjazdowym pojedynku musiał uznać wyższość Pogoni Prudnik, którą pokonał na własnym parkiecie 97:91. 19 lutego ekipa prowadzona przez Tomasza Michalaka w pełni zrewanżowała się naszej drużynie. Gospodarze od początku przeważali i już po 10 minutach prowadzili 28:15. W pozostałych kwartach również byli lepsi i ostatecznie wygrali 84:58. Goście mieli duże problemy z trafianiem do kosza. Procent skutecznych akcji za dwa punkty wyniósł 43.9, za trzy - 17.2, a rzutów osobistych 41.2. Pogoń takich kłopotów nie miała, notując odpowiednio 55.6, 34.4 i 72.4%.

-Chcieliśmy od pierwszej minuty zagrać agresywnie, walecznie, ale to rywal pokazał nam z jakim nastawieniem należy wyjść na mecz i zasłużenie wygrał. Nie będę się usprawiedliwiał brakiem kapitana Grzegorza Małeckiego, bo w Pogoni też brakowało podstawowego zawodnika. Skuteczność mojego zespołu była delikatnie mówiąc bardzo słaba. Nie było dzisiaj ducha walki. Musimy podnieść głowę i koncentrować się na kolejnym spotkaniu - mówi trener Alan Urbaniak.

A to już w najbliższą środę. 23 lutego 2022 roku Kosz we własnej hali zmierzy się z Exact Systems Śląsk Wrocław, który odniósł 14 zwycięstw i poniósł 7 porażek.

Pogoń Prudnik - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 84:58 (28:15, 17:13, 18:11, 21:19)

Skład: Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz (14), Szymon Dekiert, Krzysztof Spała (7), Patryk Marek (14), Mikołaj Spała (10), Filip Sieradzki (8), Krystian Rosiński (2), Mateusz Ziółkowski (3).