2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew pokonał na wyjeździe Exact Systems Śląsk Wrocław

Damian Cieślak - zdjęcie ilustracyjne
KS Kosz Kompaktowy Pleszew odniósł dwunaste zwycięstwo w sezonie. W zaległym meczu 10. kolejki drużyna Alana Urbaniaka pokonała na wyjeździe Exact Systems Śląsk Wrocław 74:58.

Z tarczą z Wrocławia. Kosz lepszy od Śląska

KS Kosz Kompaktowy Pleszew w zaległym meczu 10. kolejki 2. ligi koszykówki pokonał na wyjeździe Exact Systems Śląsk Wrocław. Obie drużyny przystępowały do tego meczu z identycznym bilansem: 11 zwycięstw i porażki, dlatego trudno było wskazać faworyta. Pierwszy dwie kwarty nic w tej kwestii nie wyjaśniły. Po 20 minutach goście prowadzili zaledwie punktem. W drugiej połowie pleszewianie z każdą minutą grali lepiej w obronie. Prawdziwy popis dając w czwartej kwarcie, w której wrocławianie wykorzystali tylko trzy rzuty wolne oraz oddali jeden celny rzut za dwa punkty. Dzięki temu licznik wrocławian zatrzymał się na 58 oczkach, podczas gdy Kosz zdobył 74 punkty i mógł cieszyć się z dwunastego zwycięstwa w sezonie.

- Już godzinę przed meczem było widać, że zawodnicy są maksymalnie zmobilizowani. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Bardzo nam na tym zależało. Śląsk to młody zespół, wytrzymaliśmy ich pierwszy napór i szybko zrozumieli, że interesuje nas tylko wygrana. Kluczowa była czwarta kwarta, w której pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani pod względem kondycyjnym, że potrafimy bardzo dobrze bronić - straciliśmy tylko 5 punktów, i że mamy charakter. Jeśli jesteśmy odpowiednio zmotywowani i skoncentrowani, to możemy wygrać z każdym - mówi zadowolony trener pleszewskiego zespołu Alan Urbaniak.

Najwięcej punktów dla Kosza zdobyli bracia Krzysztof i Mikołaj Spała oraz Grzegorz Małecki. Po stronie gospodarzy wyróżniał się Kuba Piśla (17 punktów).

W sobotę naszą drużynę czeka kolejny wyjazd, tym razem do Kościana.

Exact Systems Śląsk Wrocław - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 58:74 (23:22, 16:18, 14:19, 5:15)

Skład: Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz, Grzegorz Małecki (14), Krzysztof Spała (17), Patryk Marek (12), Mikołaj Spała (16), Filip Sieradzki (8), Krystian Rosiński (2), Przemysław Galewski (5).