2. liga koszykówki. KS Kosz Kompaktowy Pleszew po raz pierwszy w sezonie przegrał przed własną publicznością

Damian Cieślak
archiwum nasze miasto - zdjęcie ilustracyjne
10 meczów z rzędu w sezonie 2021/22 we własnej hali wygrał KS Kosz Kompaktowy Pleszew. Zwycięską serię przerwał BC Swiss Krono Żary.

12 lutego 2022 roku KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał pierwszy w sezonie 2021/22 mecz przed własną publicznością. Sposób na zespół Alana Urbaniaka, który znów nie miał do dyspozycji pełnej kadry, znalazł BC Swiss Krono Żary. Tym samym drużyna Tomasza Górskiego zrewanżowała się za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie. 6 listopada pleszewianie wygrali 79:69, w sobotę triumfowali rywale 90:82.

Pierwszą kwartę goście wygrali 5 punktami. W drugiej części gry zdołali utrzymać przewagę. Trzecia kwarta znów dla przyjezdnych, którzy ostatnie 10 minut meczu rozpoczynali mając 10 punktów więcej niż gospodarze. Kosz ambitnie walczył o odwrócenie losów rywalizacji. Na nieco ponad 4 minuty przed końcem spotkania podopieczni Alana Urbaniaka tracili do rywali 14 oczek. Pleszewianie zdobyli 11 punktów z rzędu i znacząco zniwelowali dystans dzielący obie ekipy. W pełni strat nie udało się jednak odrobić i Kosz po raz pierwszy w sezonie przegrał we własnej hali. Gości do zwycięstwa poprowadzili Nikodem Sirijatowicz (22 punkty) i Wojciech Dymiński (19). Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Krzysztof Chmielarz (29).

Do rozegrania w sezonie zasadniczym pleszewskiej drużynie pozostało 7 meczów. Liderem grupy D z bilansem 20 zwycięstw i 2 porażek są Rycerze Rydzyna. Dalej Kosz (17-4) i Pogoń Prudnik (17-3), która będzie kolejnym rywalem ekipy Alana Urbaniaka. Mecz odbędzie się 19 lutego. 4 dni później Kosz wróci do własnej hali. Do Pleszewa przyjedzie Exact Systems Śląsk Wrocław, aktualnie 5. zespół rozgrywek.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - BC Swiss Krono Żary 82:90 (18:23, 22:22, 19:24, 23:21)

Skład: Norbert Jaśtak (12), Krzysztof Chmielarz (29), Grzegorz Małecki (12), Krzysztof Spała (7), Patryk Marek (14), Filip Sieradzki (8), Krystian Rosiński, Mateusz Ziółkowski.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Gorączka sobotniej nocy. Rozgrzali parkiet do czerwoności

Pleszew. Bal pleszewskiej Ochronki. Gorączka sobotniej nocy....

Pleszew. XII Bal Charytatywny Przyjaciół pleszewskiej "Ochronki". Wszyscy bawią się wspaniale, jak to bywa w Karnawale!

Pleszew. XII Bal Charytatywny Przyjaciół pleszewskiej "Ochro...

Pleszew. Karnawałowe zdjęcia na "ściance". To są prawdziwi królowie parkietu

Pleszew. Karnawałowe zdjęcia na "ściance". To są prawdziwi k...

"Zawsze mówi, że wróci". Katarzyna Zdanowicz napisała książkę o żonach polskich himalaistów. Dziennikarka była gościem biblioteki

Pleszew. "Zawsze mówi, że wróci". Katarzyna Zdanowicz napisa...

Rząd luzuje obostrzenia. "Apogeum piątej fali jest już za na...