2. liga koszykówki. Koniec zwycięskiej serii. Kosz przegrał w Kątach Wrocławskich

Damian Cieślak - zdjęcie archiwalne
Na dziesięciu wygranych z rzędu zakończyła się zwycięska seria drużyny Alana Urbaniaka. W niedzielę, 5 grudnia 2021 roku, KS Kosz Kompaktowy Pleszew przegrał z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Koniec zwycięskiej serii. Kosz przegrał w Kątach Wrocławskich

W pierwszej kwarcie nie nie wskazywało, że pleszewianie mogą ponieść pierwszą porażkę w sezonie. Kosz zaczął bardzo dobrze i po dziesięciu minutach miał już 15 punktów przewagi. Niestety dla podopiecznych Alana Urbaniaka sytuacja szybko się odwróciła. W drugiej części gry to gospodarze dominowali, odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie. Przerwa pomogła pleszewskiej ekipie wrócić do równowagi. Druga połowa była bardzo wyrównana. Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcową syreną Kosz prowadził 80:75. Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie zdołały doprowadzić do remisu 82:82. Ostatnie słowo również należało do gospodarzy. Maciej Krakowczyk wykorzystał jeden rzut wolny. Drugą próbę spudłował, ale piłkę zebrał Grzegorz Kaczmarek i zdobył kolejne dwa oczka. Drużyna Alana Urbaniaka miała jeszcze czas na odpowiedź. Grzegorz Małecki nie trafił jednak zza linii rzutów za trzy punkty. W ten sposób pierwsza porażka Kosza stała się faktem. Gospodarze byli lepi na tablicach (35:21 w zbiórkach) oraz skuteczniejsi w rzutach z dystansu (13/24 do 9/20).

Zaczęliśmy bardzo dobrze. W drugiej kwarcie zwolniliśmy i rywal nas dogonił. Druga połowa przyniosła ciekawe spotkanie kosz za kosz. To było dobre widowisko. Przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie. Kiedyś to się musiało zdarzyć. Teraz myślimy już tylko o kolejnym meczu - mówi trener Alan Urbaniak.

Na czele tabeli grupy D 2. ligi koszykówki Rycerze Rydzyna (bilans: 11-1). Za ich plecami: Pogoń Prudnik (10-2), Exact Systems Śląsk Wrocław (10-1) i Kosz (10-1). 11 grudnia drużyna Alana Urbaniaka we własnej hali zmierzy się z Röben Gimbasket Wrocław, aktualnie 14. zespołem rozgrywek, który do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie.

Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 85:82

Skład: Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz (10 punktów), Grzegorz Małecki (16), Krzysztof Spała (14), Patryk Marek (14), Mikołaj Spała (18), Krystian Rosiński (6), Przemysław Galewski (4).