2. liga koszykówki. Bez niespodzianki w hali "Jedynki". KS Kosz Kompaktowy Pleszew z jedenastym zwycięstwem w sezonie

KS Kosz Kompaktowy Pleszew był faworytem meczu z Röben Gimbasket Wrocław i nie zawiódł oczekiwań. Drużyna Alana Urbaniaka wygrała 93:70.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew z jedenastym zwycięstwem w sezonie

Kosz przystępował do tego pojedynku z bilansem dziesięciu zwycięstw i porażki. Röben Gimbasket Wrocław znajduje się na przeciwnym biegunie. W dwunastu spotkaniach podopieczni Roberta Kościuka tylko raz cieszyli się z sukcesu. Faworyt więc był tylko jeden. Niespodziewanie jednak pierwsza kwarta sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Gospodarze wygrali ją tylko jednym punktem. W drugiej drużyna z Wrocławia nawet prowadziła 31:24, ale od tego momentu Kosz wziął się do pracy, doprowadził do remisu i zaczął budować przewagę. Do ostatniej części gry pleszewianie przystępowali z bezpieczną, 14-punktową przewagą. Ostatecznie drużyna Alana Urbaniaka wygrała 93:70. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Krzysztof Chmielarz i Mikołaj Spała. Najwięcej punktów dla gości zdobyli: Jarosław Bartkowiak (18) oraz Ernest Wacyra i Łukasz Malinowski (po 14). Gospodarze zanotowali więcej zbiórek (43:33), asyst (23:15) i przechwytów (9:6). Byli skuteczniejsi w rzutach za 2 punkty, jak i osobistych. Koszykarze z Wrocławia jedenaście razy celnie trafiali zza łuku, pleszewianie mieli dziewięć udanych prób.

- Kolejny raz potwierdziło się, że jeżeli przyjeżdża zespół z dołu tabeli, to trudno się zmotywować. To było widać w pierwszej połowie. W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka męskich słów i zagraliśmy tak jak na dobry zespół przystało - komentował po spotkaniu trener Alan Urbaniak.

Kosz zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi koszykówki (bilans 11-1). Na czele Rycerze Rydzyna (12-1). Podium uzupełnia Exact Systems Śląsk Wrocław (11-1), który będzie najbliższym rywalem pleszewian - zaległe spotkanie odbędzie się 14 grudnia w stolicy Dolnego Śląska. Cztery dni później przyjdzie czas na kolejną delegację, tym razem do Kościana.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - Röben Gimbasket Wrocław 93:70 (17:16, 24:17, 26:20, 26:17)

Skład: Julian Sawada, Norbet Jaśtak (12 punktów), Krzysztof Chmielarz (17), Szymon Kujawa, Szymon Dekiert (1), Grzegorz Małecki (4), Krzysztof Spała (6), Patryk Marek (14), Mikołaj Spała (16), Filip Sieradzki (11), Krystian Rosiński (2), Przemysław Galewski (10).