2. kolejka gołuchowskiej Futsal Ligi

Damian Cieślak
Za nami 2. kolejka gołuchowskiej Futsal Ligi. Najwięcej emocji dostarczyło starcie pleszewskiego Tilgnera z Blokami Gołuchów.

Od początku aktywniejsi byli piłkarze drugiej z wymienionych drużyn. Kolejne strzały mijały bramkę lub były blokowane przez zawodników ekipy broniącej mistrzowskiego tytułu. Czyhający na błędy gołuchowian doświadczeni zawodnicy Tilgnera doczekali się po kwadransie gry. Kolejne pomyłki na bramki zamieniali Dominik Włodarczyk i Roman Bandosz. Do przerwy 0:3.

Na początku drugiej połowy pleszewian wyraźnie złapała zadyszka. W efekcie wystarczyło 6’ i na tablicy wyników był remis 3:3. Chwilę później Bloki zadały czwarty cios, nie okazał się on jednak śmiertelny. Wręcz przeciwnie. Piłkarze Tilgnera złapali drugi oddech. Przy wyrównującej bramce dopisało im szczęście. Strzał Dominika Włodarczyka próbował zablokować jeden z graczy Bloków, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że odbita od jego nogi piłka wpadła do bramki.

Pleszewianie pokazali mistrzowski charakter i 8 sekund przed końcem przeprowadzili decydującą akcję. Łukasz Marcinkowski zagrał wzdłuż bramki, a tam już czekał Włodarczyk, który z najbliższej odległości „wepchnął’ piłkę do bramki.

Wyniki 2. kolejki

LZS Tursko 1:4 Ekipa Żubra
Sebastian Maryniak - Łukasz Bartoszak, Piotr Kapałka, Kacper Olszyna,

Bloki Gołuchów 4:5 Tilgner
Filip Szkudlarz, Łukasz Śniatecki, Łukasz Trzęsała (2) - Roman Bandosz, Dominik Włodarczyk (3), gol samobójczy

Eka Fokus 10:3 Muszalscy
Błażej Janecki, Jacek Janecki, Szymon Kieliszewski, Kamil Marciniak, Tobiasz Morawski, Marcin Orszulak, Hubert Strzykała (4) - Maciej Dobrzyński, Jacek Muszalski, Kamil Muszalski,

Asnyk Kalisz 3:1 Rysbud